Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filip Richtermoc

Filip Richtermoc,*5.11.1971 - herec

 

 

Umělecké geny zdědil Filip Richtermoc po rodičích. Jeho otec byl sochař, matka vyučuje výtvarnou výchovu a český jazyk. Už na gymnáziu se Filip účastnil literárních a dramatických soutěží. Po maturitě krátce pracoval na různých místech, poté udělal konkurz na místo eléva v Horáckém divadle v Jihlavě. Během své první divadelní sezony byl přijat na JAMU.
Již během studií na JAMU hostoval v Národním divadle Brno v inscenaci Timon Aténský. Po absolutoriu v roce 1995 nastoupil do stálého angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, v němž zůstal dodnes. Jeho kolegyní je například Pavla Tomicová, kterou z Ulice znáte jako Simonu Pavlicovou. Spolu zazářili například v představení Petrolejové lampy. Kromě toho si Filip Richtermoc zahrál například Tybalta v Romeovi a Julii, Jacoba v Třígrošové opěře, Dona Juana, Tuzenbacha ve Třech sestrách, Kajetána v Akvabelách, Chlestakova v Revizorovi, Cassiela Wildemanna v Mefistovi, Alberta Gregora ve Věci Makropulos, Sorina v Rackovi, Jardu Kýbla v Hoří, má panenko!, Petrtýla ve Světácích či Alžbětu, manželku krále Edwarda IV., v inscenaci Richard III. V Brně účinkoval v představeních HaDivadla a Divadla bratří Mrštíků.
První větší příležitost před kamerou dostal tento sympaťák v televizním filmu Po letech. Nyní ho vídáte jako Maxe Nekonečného v Ulici.
Filip Richtermoc nám na sebe prozradil, že dvanáct let lezl po skalách. Nyní chodí raději na ryby a do přírody. Baví ho cyklistika, pokud je čas, rád sportuje, zejména se svými syny, s nimiž už opět vyráží na skály.
 

zdroj seriál Ulice

Je narozen coby Štír. Má rád červenou barvu, divokou jízdu autem, gangsterky, obzvláště Tarantinovy Gaunery. Není divu, že jeho nejčastějším snem je to, „že po něm jdou“. Zvíře, které Filip uctívá, je kanec. Touží po omdlévajících divačkách v první řadě, adrenalinových sportech, po dobrém jídle a pití. Chodí do hospody. Takový je Filip z jedné strany.
 
A takový je ze strany druhé. Neumí zapnout pračku. Rád houbaří a vysedává u ohně.  Miluje předjaří, ale ještě více svou ženu, děti a to, když je něčím potěší. Na svém příteli si cení schopnosti zachovat si klukovské sny a také jeho odvahy, když se rozhodl jít na léčení. Jeho dalšími oblíbenými filmy jsou Zlatí úhoři a Smrt krásných srnců. Připouští, že sláva musí být příjemná.
 
Filip někdy nechápe sám sebe. Ale jedno ví jistě. Velmi by si přál, aby se mohl vrátit. Neříká, kam ani proč. Prostě jenom věří, že lidem může být odpuštěno…

zdroj Klicperovo divadlo HK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář