Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filip Renč

Filip Renč,*17.8.1965 - herec, režisér

 

Filip Renč se narodil v roce 1965 v Praze. Během studia na FAMU (1986-1992) natočil filmy Zapadákov a Dravci na start, které získaly hlavní cenu na festivalu světových filmových škol v Mnichově. Následující rok opět získal tuto cenu a to díky filmu Srdíčko. Již od svých pěti let se objevoval v různých dětských filmech, např. Julek (1980) nebo Levé Křídlo(1983).

V roce 1991 režíroval svůj první film Requiem pro panenku za který získal hlavní cenu na festivalu Československého filmu FÓRUM v Bratislavě a v roce 1992 byl tento film nejnavštěvovanějším českým filmem. Roku 1995 natočil svůj druhý celovečerní film Válka barev.

Filip Renč se věnuje také režírování hudebních videoklipů, např. k písni Medvídek (1999) od skupiny Lucie nebo k písním Lucie Bílé Láska je láska (1993) a Zahrada rajských potěšení (1995). V roce 2000 natočil klip k písni Ivety Bartošové Nad Jezerem. V poslední době se Filip Renč věnuje hlavně natáčení televizních reklam a spotu. (Nestlé, Danone, Sazka, Mazda, Dobrá voda atd.).

V roce 2001 natočil Filip Renč velicé úspěšný muzikálový film Rebelové, ve kterém si zahráli např. Jan Révai (Śimon), Zuzana Norisová (Tereza), Alžběta Stanková (Bugyna), Jaromír Nosek (Bob) atd.

Jako herec se Filip Renč objevil např. ve filmech Stav ztroskotání (1983), Nesmrtelná teta (1993), Jízda (1994), Kolja (1996) nebo Tmavomodrý svět (2000).

V roce 2005 natočil podle úspěšné knihy spisovatele Michaela Viewegha neméně úspěšný film Román pro ženy. Režisér Filip Renč je znám svými vysokými nároky na herce a proto se herecké obsazení Románu pro ženy rodilo dlouho a věnovala se mu největší pozornost. Nakonec si postavu Jany zahrála Simona Stašová, roli Olivera Marek Vašut a na hlavní roli Laury proběhlo několik konkurzů jak v Čechách, tak na Slovensku. Mezi stovkami adeptek nakonec suverénně zvítězila herečka nitranského divadla Zuzana Kanócz, která měla zatím jen jednu drobnější zkušenost s filmem.

zdroj Osobnosti,cz

26. května 2014 • 05:00

Těžká bouračka režiséra Renče: Přejel ho náklaďák! Doživotní následky!

Před dvěma lety točil Renč Sanitku a určitě ho nenapadlo, že skončí v nemocnici jako pacient sám.
Před dvěma lety točil Renč Sanitku a určitě ho nenapadlo, že skončí v nemocnici jako pacient sám. (Foto Aha! – David Malík )
 

reklama

Kromě toho, že měl otřes mozku, přetrhané vazy v rameni a ruce, začaly se ozývat problémy s vnitřními orgány, především s játry.
„Chvilku jsem tak ležel a čekal, až nějak přijdu k sobě. Potom jsem se doslova doplazil ke kamarádovi domů, který naštěstí bydlel poblíž,“ popisuje Renč hrůzné chvíle, které při projížďce na kole na Praze 8 způsobil nepozorný řidič dodávky.

Do nemocnice řídil sám
„U kamaráda jsem se časem dal jakž takž dohromady a sám si to odřídil do pražského IKEMu (Institut experimentální medicíny). Copak otřes mozku, to by ještě šlo. Najednou jsem ale zkolaboval. Byl jsem úplně hotový. Opotřeboval jsem si životem organismus a najednou se ty následky nebezpečně rozjely,“ vysvětluje Filip.

V IKEMu si ho nechali pár dnů na kapačkách. „Bylo to nutné. Všechny hodnoty jako cholesterol, glykemie a já nevím co ještě, jsem měl pod psa. Opravdu mě tam dali dohromady,“ netají Renč.

Alkohol mu zakázali
„Vím, že jsem nežil zdravě, ale páni doktoři říkali, že to bude také dědičné,“ svěřoval Filip.
Nejvíc se »karambol« prý nelíbil Filipovým játrům. „Taky mám teď přísnou dietu! Nic mastného, ale především, pít mohu jen vodu a tak,“ řekl smířeně. S alkoholem, jehož zásluhou žil, jak sám řekl, nezřízeným způsobem života, je už amen.
„No jo, hlavně, že už jsem doma,“ poznamenal ještě Renč s tím, že od rána do večera píše a píše. „Práce je hodně, a tak mě ten asketickej život snad ani nevadí,“ poznamenal Filip.

Autor:  Michaela Remešová

zdroj Aha,cz

Filipa Renče chytili za volantem opilého: Režisér má za volantem teréňáku další malér!

Filipa Renče chytili policisté za volantem opilého.
13. března 2015 ● 21:52

Filip Renč opět lítá v pořádném průšvihu. V Praze ho při jízdě v teréňáku zastavila policejní hlídka, která mu dala dýchnout. A test na alkohol nedopadl pro známého režiséra dobře. Byl pozitivní. Není to přitom první Renčův průšvih za volantem.

 
 
 

Zdroj Blesk.cz pak potvrdil, že jde skutečně o Renče. Režiséra teď čekají pořádné oplétačky. „Celý případ se bude řešit v přestupkovém řízení,“ dodal mluvčí. Není to navíc jeho první problém na silnici.

V roce 2010 nabořil svůj luxusní sportovní vůz subaru do volva a od nehody pak ujel. Posléze odmítl lékařské vyšetření i dechovou zkoušku. Policie ho však našla a prokázala, že auto skutečně řídil on.

Dostal zákaz řízení na půl roku, a navíc vyfasoval pokutu 28 tisíc korun. Renč byl přitom tváří kampaně Nemyslíš, zaplatíš, která varovala před neopatrnou jízdou na silnicích.


 
 

 
Autor: shp
zdroj Blesk,cz
 

Hvězda Básníků v roli Hitlera! Goebbelse hraje Stocki z Komisaře Rexe

14. dubna 2015 ● 05:20

Natáčení filmu Filipa Renče s pracovním názvem Hodina pokušení o prvorepublikové filmové hvězdě Lídě Baarové oficiálně v pondělí začalo na Olšanských hřbitovech v Praze. Na místě byli představitelka hlavní role Táňa Pauhofová, Simona Stašová a Martin Huba v roli jejích rodičů, Pavel Kříž jako Adolf Hitler a rakouský herec Karl Markovics. Ten ztvární říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse, s nímž hlavní hrdinka před válkou udržovala milostný vztah.

 

"Trvalo dlouho, než se tento projekt podařilo realizovat. Natáčet se bude kromě České republiky také v Polsku a v Německu," řekl producent a společník společnosti NoGup Agency Fawad Nadri. Barrandovské studio na plátně zastoupí berlínský Babelsberg, premiéra má být v příštím roce.

Film zachytí předválečnou dobu i konec druhé světové války, období, jež se výrazně podepsalo na kariéře i soukromí herečky. Pauhofová musela změnit barvu vlasů, protože Baarová byla tmavovláska. V dalších rolích se objeví německý herec Gedeon Burkhard, ztvárňující dalšího partnera Baarové Gustava Fröhlicha, Klára Issová a Zdena Procházková, která si zahraje titulní hrdinku ve vyšším věku. Rozpočet snímku, který Renč připravoval 15 let, činí 80 milionů korun. První záběry byly natočeny před Velikonocemi na vrcholu zasněžené sjezdovky Pláně nad Špindlerovým Mlýnem, který nahradil švýcarské centrum Davos.


 
 
 

Podle režiséra nepůjde o hereččin životopis, ale o výsek z jejího života od roku 1936. "Bude odrazem doby i české mentality uměleckého světa 30. a 40. let u nás i v Německu," uvedl. Autorem scénáře byl Ivan Hubač.

Pondělnímu oficiálnímu rozjezdu natáčení asistovali u vchodu Olšanských hřbitovů statisté v černých uniformách i nablýskané prvorepublikové mercedesky. "Klapky" se nakonec chopil Pavel Kříž. "To není film o Hitlerovi, ale o Lídě Baarové," odháněl zájem fotografů.

Lída Baarová poprvé stanula před kamerou v roce 1931 a hrála ve třech desítkách českých filmů. Její život i kariéru tvrdě poznamenal blízký vztah ke Goebbelsovi, jehož úmysl se kvůli ní rozvést zastavil až Hitler. Po válce byla obviněna z kolaborace a strávila přes rok ve vězení. Po únoru 1948 emigrovala a v 50. letech hrála v italských a španělských filmech, mimo jiné ve Felliniho Darmošlapech. Zemřela zbavená svéprávnosti 27. října 2000 v Salcburku ve věku 86 let.

 
 
 
Autor: ČTK

zdroj Blesk,cz

Režisér Filip Renč: Ničí ho chlast! Má problémy se slinivkou


 
15. dubna 2015 ● 20:01

Dlouhých 15 let čekal na první klapku velkofilmu o Lídě Baarové (†86), nakonec se jí Filip Renč (49) nezúčastnil. Akutní zánět slinivky ho dohnal až na kapačky!

 

Jak se Blesk dozvěděl, režisér nebyl a není hospitalizován. Každý den ale podle našich informací dojíždí do pražského IKEM na filtrace krve. „Je mi to moc líto,“ potvrdil Blesku režisérovy problémy scenárista filmu Ivan Hubač (62) s tím, že natáčení snímku o životě české hvězdy stříbrného plátna musí počkat na uzdravení režiséra

„Náhrada se hledá až ve chvíli, když je režisér dlouhodobě nemocen, anebo, nedejbože, zemře. A to tedy v případě Filipa opravdu nehrozí,“ zdůraznil Hubač. „Ještě v pátek jsem s ním mluvil, to byl ještě v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by mu bylo špatně,“ podotkl ještě scenárista.

Renč se ke svému zdravotnímu stavu nevyjádřil. To, že zkolaboval z pátku na sobotu, ale potvrzuje také fotograf Jakub Ludvík (45). „Filip je můj kamarád. V sobotu jsme měli spolu hrát tenis. Nepřišel, neozval se,“ svěřil Blesku Ludvík. A v sobotu večer se režisér nezúčastnil ani slavnostního vyhlášení cen TýTý! Podle fotografa má Renč problémy se slinivkou už delší dobu.

 

„Kvůli tomu i omezil pití. Jenže to víte, na slinivku působí stresy, což natáčení rozhodně je. Navíc nedávno zemřel jeden ze sponzorů Peter Kovarčík, a to muselo s Filipem také dost zamávat,“ dodal Ludvík.

Ničí ho chlast

To, že režisér, který se tak rád napil, alkohol omezil, bohužel nedokazuje měsíc stará historka z centra Prahy. Policie tehdy zastavila terénní vůz, za jehož volantem seděl opilý Renč! „Můžu potvrdit, že kolem půl osmé dopravní policisté v Křížovnické ulici kontrolovali muže, kterému provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní,“ řekl tenkrát Blesk.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

V IKEM už před rokem

V květnu 2014 se rozneslo, že režisér Renč leží v IKEM s akutním zánětem slinivky. Tehdy režisér ovšem tvrdil, že jel na kole, naboural do něj náklaďák a kromě otřesu mozku a zpřetrhaných vazů v rameni mu náraz poškodil játra. O nehodě ale policie tenkrát vůbec nevěděla, a podle kamarádů potíže neměl s játry, ale se slinivkou.

 
 
 
Autor: Michaela Remešová
zdroj Blesk,cz

 

 

 

 

Filip Renč Super.cz

Přestal pít a zázračně omládl: Filip Renč vypadá na třicet a připravuje spoustu nových projektů

7. března 2017 18:53

Za film Lída Baarová měl režisér Filip Renč (51) tři nominace na Českého lva - pro architekta, autora hudby a herečku ve vedlejší roli. Sice se v ceny neproměnily, ale zajímalo nás, zda Filip po příšerných kritikách nějaké nominace vůbec čekal.

"Ony úplně všechny kritiky tak příšerné nebyly. Jedna věc je odborná kritika, druhá osobní útok. Málokdo v téhle republice píše objektivní odbornou kritiku, takže jsou to spíš osobní antipatie, nebo sympatie. Čekal jsem, že nějakou nominaci proměníme, každý to chce. Všichni byli špičkoví a měli určitě šance. Takže spokojený samozřejmě nejsem, když jsme nic nedostali. Ale zase jsme to dostali zpátky od diváků a i sledovanost v televizi byla dobrá. Jedeme i na nějaké festivaly do Spojených států a s tím, co jsme vyrobili, jsem spokojený," mínil režisér.

Renč, kterého vloni potrápily i zdravotní problémy se slinivkou, vypadá výborně. Jako by měl menší hlavu i méně vrásek. Co se sebou udělal, že vypadá na třicet? "Nepiju, snažím se sportovat, nepochlastávat. Sport mě baví, líbí se mi klid, žádné večírky a popíjení s kamarády v restauracích. Blbý je, že když si člověk dává pracovní schůzky, tak to má pořád v kavárnách, a teď už tam opravdu piju kafe," svěřil nám Renč. Spokojený je i ve svém vztahu s půvabnou Mařenkou.

Zajímaly nás i novinky ohledně natáčení. "Člověk toho musí připravovat víc, protože ten odpad je veliký a chystá se to rok, dva, tři, pět... Baarovou jsem chystal patnáct let, Rebely sedm nebo osm let. V českých krajích se hodně dlouho řeší, jestli se to bude točit, nebo ne. Mám v plánu komedii podle Haliny Pawlowské, seriál v televizi v Brně, který se jmenuje Plnou parou, pak pohádku od Lucie Konášové podle Františka Hrubína O živé vodě. To jsou všechno projekty ve hře, a co vyjde, uvidím, protože některé věci nemůžu ovlivnit," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
Lucia Siposová

Lucia SiposováFoto: Super.cz/Profimedia.cz

Slovenská exmilenka Filipa Renče ukázala stehýnka v hodně odvážných šatech

15. dubna 2017 12:00

Udílení slovenských filmových cen Slnko v sieti nebylo kvůli nepřítomnosti většiny oceněných příliš zajímavým večerem. Na jevišti se objevila alespoň sexy herečka Lucia Siposová, která má za sebou románek s Filipem Renčem (51).

 

Na slavnostním večeru posbíral osm z patnácti cen koprodukční film Masaryk, jemuž se v březnu podařilo získat rekordních dvanáct Českých lvů. Tvůrci biografického snímku do Bratislavy nedorazili a na jevišti je zastoupila dcera Rudolfa Biermanna Vanessa.

Mezi předávajícími byla i temperamentní Lucia Siposová, která vyhlásila Oldřicha Kaisera (61) nejlepším hercem ve vedlejší roli. Ani on si však Slnko v sieti nepřevzal. Herečka, již Filip Renč obsadil do svých filmů Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47, se přitom na slavnostní večer patřičně vyparádila a ukázala sexy stehýnka. Pořádně žhavý outfit Lucia doplnila zvířecími oušky, takže vypadala tak trochu jako nezbedná lolitka. 

Adam Chromý , Super.cz

Filip Renč a Marie Kružíková

Filip Renč a Marie KružíkováMichaela Feuereislová

Starý mládenec Filip Renč se v září ožení: S těhotnou přítelkyní se těší na holčičku!

16. srpna 2017 10:01

Režisér Filip Renč se žení. Už v září chystá velký životní krok a poprvé v životě bude v chomoutu. Požádal o ruku svoji těhotnou osmadvacetiletou přítelkyni, herečku Marušku Kružíkovou. "Změnil jsem názor, svůj životní postoj, a tak to bude hezký - v září tohoto roku si vezmu Marušku, takže bude mít od konce září jiný jméno," prozradil Renč.

 

"Oba jsme k tomu dospěli. Pro rodinu je to takovej základ. Aby spolu lidi byli duševně i papírově. Myslím, že to dítě ocení rodinu," vysvětlil Top Staru režisér.

Filip s Maruškou, která je v pátém měsíci těhotenství, poprvé prozradili, že se těší na holčičku. "Holčičky jsou hrozně roztomilý. Ano, bude to holka. Člověk se o to bude starat jak o oko v hlavě, na to se těším, člověk taky bude mít jinou aktivitu než jen film a sám sebe," říká Renč. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář