Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Šír

David Šír,*12.10.1983 - herec

 David Šír se narodil v Brně, ale od sedmi let žil v zahraničí. Nejdříve s rodiči emigroval do Německa, později, se v roce 1991 odstěhoval do Jihoafrické republiky, kde prožil 15 let. V JAR vychodil základní školu a vystudoval hudební konzervatoř National School of the Arts - Johannesburg (obor hudba a piáno – Matric Music) a University of Pretoria (obor herctví – BA Drama).
Během závěrečného ročníku na vysoké škole dostal naídku do Civic Theatre v Johannesburgu na dvojroli v představení Beauty and the Beast.

V roce 2006 se vrátil zpět do ČR a usadil se v Praze, kde se nadále věnuje herectví.
Zahrál si ve filmech Román pro muže, ROMing či O život, a v seriálech Vyprávěj, Borgia, Sanitka, Ulice nebo Nemocnice na kraji města: Nové osudy.
V současné době hostuje v pražském Činoherním klubu ve hře Milana Kundery Ptákovina (režie Ladislav Smoček). Účinkoval v muzikálech Kladivo na čarodějnice a v semaforské Kytici, kde ztvárnil roli legendárního Vodníka.

Za svůj největší úspěch považuje své vlastní divadelní představení, VČERA, DNES A ZÍTRA, které znovu vrací na jeviště nejpopulárnější scénky Felixe Holzmanna ve stejné podobě, jak je mají lidé dodnes uloženy ve svých srdcích.
Představení je v podstatě unikátní, neboť David jako jediný v republice získal, od rodiny Felixe Holzmanna, k jeho celoživotnímu dílu autorská práva, a jako jediný je smí živě provozovat.
Úspěšné, interaktivní, zájezdové představení má za sebou přes 35 repríz po celé republice a pravidelně hostuje na své domovské scéně v divadle Semafor.

Za vrchol své dosavadní herecké kariéry považuje David ojedinělou gala show 10 Růží pro Felixe Holzmanna, kterou, jako režisér a producent, zrealizoval 13.09.2012 - přesne v den 10. výročí úmrtí legendárního komika. Na akci společně s Davidem vystoupily takové kapacity jako Jiřina Jiráskova, Zdeněk Troška, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Kateřina Brožová, Irena Pavlásková nebo Zora Jandová.

(Akce znamenala poslední hereckou roli paní Jiřiny Jiráskové, která společně s Davidem odehrála Holzmannův slavný Aluminiový klíček. David se tak stal jejím posledním hereckým partnerem.)

Jeho již druhá role v divadle Semafor je v nejnovější hře Jiřího Suchého – Rytíři z Blaníku a krasavice Lída.

Webové stránky: www.davidsir.com

David Šír v současnosti účinkuje v :

Rytíři z Blaníku a krasavice Lída

zdroj Divadlo Semafor,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář