Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Punčochář

David Punčochář,*20.12.1974 - herec

 

 

   

Narodil se  v Olomouci.

Vystudoval konzervatoř v Ostravě. Vzápětí nastoupil do prvního angažmá v Těšínském divadle. V roce 1996 se stal členem činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde byl dvě sezony. Poté tři roky opět v Těšínském divadle a od roku 2001 byl členem činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Od roku 2009 působí ve Švandově divadle. Hostoval v divadlech Rubín a Rokoko v inscenaci Blasted.

Na Moravě má ženu a dvě děti, volný čas tudíž tráví na cestách. Kdyby nepřejížděl republiku tam a zpět, chodil by po lese, jeho koníčkem je myslivost.

 

Divadlo (výběr):

Divadlo Palace: Jo, není to jednoduché, Letní shakespearovské slavnosti: Marná lásky snaha, Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Hamlet (Hamlet),Donaha! (Harold), Figarova svatba (Figaro),Bratři Karamazovi (Smerdakov), Večer tříkrálový (Šašek), Bůh masakru (Alan), Pokrevní bratři (Eddie), Hotel mezi dvěma světy (Mág Radžapur), Prokletí nefritového škorpióna (C. W. Brigs), Slaměná židle (Aneas), Těšínské divadlo: Equus (Alan), Ženitba (Kočkarev), Ostře sledované vlaky (Miloš Hrma), Starci na chmelu (Filip), Strakonický dudák (Vocílka), Kapitán Fracasse (Fracasse)

 

Film:

Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla)

 

Televize:

Čapkovy kapsy (TV seriál), Spirála nenávisti (TV film), Zlatník Ondra (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Ordinace v růžové zahradě (TV seriál), O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (TV film), České století (TV seriál), Clona (2014) (TV seriál)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář