Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Gránský

David Gránský,*11.3.1992 - herec, zpěvák

:

David Gránský je český herec a zpěvák, který se narodil roku 1992 ve Znojmě.

O X Faktor: “Nejhorší bylo pro mě, když jsem totálně pokazil semifinálová kola. Větší šok byl ten, když jsem prošel dál. Nejvíc jsem se nasmál v Mecce. Nebavilo mě sedět a čekat na výsledky, tak jsem rozjel mašinku a všichni se přidali.”

O porotě: “Celá porota je fajn. Nejvíc Ondra Soukup. Vkládá do nás velkou důvěru.”

O milionové výhře: “Nějaké plány bych měl. Brácha si zamluvil dovolenou. (směje se) Většinu peněz bych dal zase do hudby.”

Jakou hudbu nemusí: “Poslouchám skoro všechno, kromě metalu.”

Nejoblíbenější píseň: “Ještě že tě lásko mám od Petra Koláře.”

O rodině: “Rodiče se rozvedli. Mám dva bratry, Jardu (20) a Tomáše (3), se kterým je máma Bohdana na mateřské. Nevlastní otec Honza je programátor a vlastní otec Jarda podniká.”

Seriály:"V roce 2013 začal seriál Gympl s (r)učením omezeným , kde hraju Daniela Ježdíka."

Autor: sablinka14, macik.zmatik

zdroj Osobnosti,cz

David Gránský

David Gránský Foto: Archiv TV Nova

V roli z něj udělali šestadvacetiletého zdravotníka: Věříte tomuhle mladíčkovi seriálový věk?

22. října 2014 16:26

David Gránský, kterého znáte například ze seriálu Gympl s (r)učením omezeným, dostal v dalším seriálu, tentokrát v Doktorech z Počátků, zajímavou roli. Ztvární zdravotního bratra Jakuba. Tomu scenáristé přisoudili šestadvacet let, zatímco Gránskému je dvacet dva.

„Jakubovi je 26 let, na což teda moc nevypadám,“ smál se herec, kterému lehké ‚postaršení‘ naoko vadí, co ho ale vůbec netrápí, je charakter jeho postavy. „Budu trošku ďábel na ženský,“ naznačil. Tak jsme zvědaví, co všechno předvede...

Kromě zmíněných seriálů Davida diváci znají i z dalších televizních aktivit. Soutěžil v X-Factoru a spolu s Evou Burešovou připravoval krátké vstupy ze zákulisí další pěvecké show Hlas Česko Slovenska. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Když se Gránský objeví na jevišti, s obdivovatelkami zažívá hezounek peklo

22. března 2015 14:46

Už jako finalista X-Factoru si vytvořil pořádný zástup skalních fanynek, který se díky jeho působení v seriálech Vyprávěj, Gympl s (r)učením omezeným a Doktoři z Počátků jen rozšiřoval.

Rodák ze Znojma si musel zvyknout na to, že některé fanynky byly velmi urputné. „Některé slečny občas chtějí, abych se s nimi vyfotil a přitom si s nimi dával pusu. To mi přijde už trošku přes čáru, tak se tomu jen zasměju a vyfotíme se normálně,“ culí se David. V minulém rozhovoru se nám svěřil, že nebývá výjimkou, když od svých obdivovatelek dostane obnošené spodní prádlo a občas se dočká i mnohem kurióznějších darů. „Mimo to, že na mě volají pouze jménem té určité role, tak samozřejmě nosí spoustu zajímavých dárků,“ říká David a jedním dechem dodává: „Dostávám obrázky, kresby nebo střepy. V muzikálu Sněhová královna mám roli Kaye, a kdo zná tento příběh, tak ví, že Kay musí složit zrcadlo pro Sněhovou královnu. A je pravda, že mi to trvá skoro celé představení, tak mi chtějí pomáhat a nosí mi střepy.“

Nově se bude Gránský objevovat v obnoveném muzikálu Kapka medu pro Verunku, který má svou další premiéru 26. března. Jelikož se jedná o muzikál určený hlavně mladšímu publiku, bude si muset zvyknout na nový typ fanynek. „Na děti jsem zvyklý už z pohádkového muzikálu Sněhová královna a naopak mě hraní pro děti baví strašně moc. Děti zívají, kopou do sedadel před sebou, hlučí - zkrátka se nepřetvařují. Ale pokud je to baví, snaží se nám radit, pomáhat a odmění nás upřímným potleskem na závěr,“ říká smířlivě.

Z nové role má zpěvák upřímnou radost. „Na muzikál a účinkování v něm se těším velmi. Kdysi jsem byl na konkurzu k tomuto muzikálu a neuspěl jsem. Takže teď, když přišla nabídka na ztvárnění dvou hlavních rolí, ani chvíli jsem nepřemýšlel a nabídku přijal. Kdo si počká, ten se dočká,“ směje se. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Už není tak přepracovaný: David Gránský vzal nabídku na nový muzikál. A jak se mu líbí televizní moderování?

11. března 2017 11:22

Po skončení show Tvoje tvář má známý hlas nám David Gránský (25) tvrdil, že je tak přepracovaný a má tolik nabídek, že už je ani nemůže brát. Přesto jsme jej potkali na castingu na nový muzikál Iago, kde má jistou roli. To už si oddechl?

"Měl jsem toho strašně moc, to je pravda, ale muzikál Iago je až na novou sezónu, od září nebo ještě později. Tak se na to těším. Na jaře těch projektů bylo víc, tak jsem to musel hodně selektovat. Teď beru podzimní nabídky, ale když přijdou ještě v létě, tak už bude pozdě a budu je muset odmítat. Teď přijímat nabídky na říjen je fajn," má toho opravdu hodně David, který si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.

Gránský už má za sebou také několik moderování televizního magazínu Top Star. Jak je spokojený? "Zaslechl jsem, že sledovanost není až taková, jak se předpokládalo, očekávalo nebo doufalo. Ale ta nová banda Top Star magazínu, která to teď dělá, musí pozvolně dávkovat, kam to chce vlastně dopracovat. Myslím, že se jí to daří a mně se to strašně líbí," míní.

"Ty reportáže jsou fakt krásný. Pro lidi, co mají rádi bulvár a vyžívají se ve skandálech a negaci, tak ty to vůbec nemůže bavit. Tohle je strašně milosrdný bulvár. Všichni jsme tam za hodné a dostáváme prostor říct, co chceme," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 

 

Gránský dostává stále více nabídek na moderování: Takhle si to užíval mezi mladými slečnami

7. dubna 2017 9:55

Loni jsme Davida Gránského (25) potkali, když moderoval finále celorepublikové soutěže Dívka roku v Jičíně. Soutěž se přesunula do Prahy a mladý herec byl už u castingů a uváděl i první semifinále. Zalíbila se mu soutěž natolik, že chtěl být už u začátku výběru dívek ve věku od dvanácti do patnácti let, které by se chtěly stát modelkami?

 

"Teď to byla víceméně náhoda, protože organizátoři mi zavolali jen týden předem, protože jim vyhořel nějaký jiný moderátor. Tak jsem tady jako náhradník. Ale těšil jsem se, protože ta soutěž je super, je i výchovná, podporuje se dobrá věc, výtěžek jde na onkologii v Brně. A co víc si přát, než pomáhat?" vysvětlil nám David.

Zakázek na moderování Davidovi přibývá. "Většinou je nechci brát samostatně. Mám takového kamaráda, kolegu, kterého na ty akce tahám a moderujeme ve dvojici. Dneska ale nemohl. Je zkušenější, drží mě a usměrňuje, říká ta fakta a já si dělám blbinky," řekl David skromně.

David sice castingy a semifinále Dívky roku jenom moderoval, jak by ale posuzoval krásu dívek, které by mohly být jeho mladšími sestřičkami? "Jsou vlastně podobně staré, jako můj mladší brácha, tak když už nic jiného, tak tady najdu bratrovi nějakou slečnu. Ale jsou moc šikovné a volné disciplíny mají úžasné. Jsou opravdu talentované," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

David Gránský a Jan Kopečný stáli o stejnou roli.

David Gránský a Jan Kopečný stáli o stejnou roli.Foto: archiv divadla Broadway

Zatoužili po stejné roli: Jak klání dvou největších muzikálových krasavců dopadlo?

15. dubna 2017 17:52

Muzikálové herce Davida Gránského (25) a Jana Kopečného jsme potkali na konkurzu do připravovaného muzikálu Michala Davida (56) Muž se železnou maskou, kde oba stáli o stejnou roli krále Ludvíka XIV.. Nakonec si ji zahrají oba. Teď už zbývá jen čekat, kdo z nich dostane prestižní premiéru.

 

„Konkurzy nemám rád, dříve jsem na ně chodil, ale nikdy jsem nebyl schopný ukázat něco smysluplného a byl jsem vždycky strašně nervózní. A jsem moc rád, že už mě Michal David znal z několika projektů a že mi zavolal a nabídl roli Ludvíka. Takže nejsem konkurzovej typ. Ale kdyby bylo potřeba, tak bych to dal, musel bych to dát,“ řekl nám s úsměvem David Gránský.

„Protože už mám na Broadwayi za sebou několik muzikálových rolí, tak mi byla role krále Ludvíka nabídnuta a nemusel jsem procházet konkurzem. Samozřejmě zkušenosti s konkurzy mám, naposledy jsem absolvoval konkurz do muzikálu Čas růží. Ale sem na Broadway jsem se přišel podívat a podpořit některé kolegy,“ sdělil nám Jan Kopečný.

Spolu s Gránským a Kopečným mají své role jisté například Josef Vojtek (51), Petr Kolář (49), Daniel Hůlka (48), Marian Vojtko nebo Radka Fišarová. Premiéra muzikálu Muž se železnou maskou se uskuteční 1. listopadu. 

Kdo bude v roli Ludvíka XIV. lepší?

 
 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 
David Gránský

David GránskýHerminapress

Rozhovor: David Gránský vyměnil seriály: K doktorům má blíž než k hoteliérům, táta jeho přítelkyně je dokonce primář

30. dubna 2017 8:04
Davida Gránského už nebudeme dál vídat v seriálu Ohnivý kuře. Můžeme se na něj ale těšit jako na mladého doktora v dalším projektu TV Prima Modrý kód. K doktořině má prý blíž než k hoteliérství díky tomu, že rodiče jeho partnerky jsou primář a zdravotní sestra. Saša Šeflová, Super.cz
 

Budete se objevovat i v seriálu Modrý kód, doposud jsme vás vídali v Ohnivým kuřeti. Nebudou se divákům vaše postavy plést?

V Ohnivým kuřeti už jsem spolu se Simonou Babčákovou a s Petrem Štěpánkem skončil. Natočili jsme asi devadesát čtyři dílů a řekli si, že už toho bylo dost a je čas skončit. Moje poslední obrazy byly, když jsme si povídali po Skypu s tátou. Teď už tam opravdu nebudu a na Modrý kód už se těším opravdu dlouho. Doufám, že nebude nikomu z vedení vadit, když prozradím, že jsem měl nastoupit už na začátku natáčení, což bylo v srpnu, ale vlezl do toho soutěžní pěvecký pořad Tvoje tvář má známý hlas, a teď jsem konečně mohl nastoupit.

Takže jste dostal jinou roli, než vám byla přidělena původně?

Přesně nevím, ale myslím si, že je to jiná postava. Myslím, že se vyplatilo trochu počkat, protože teď budu synem primáře, kterého hraje pan Jiří Štěpnička, a synem Lenky Termerové. V „Kuřeti“ jsem byl vnuk hoteliéra, tady budu zase syn primáře.

Takže taková zlatá mládež je vaším hereckým seriálovým osudem?

Ne, tady je to trošku jiné. Je to neuvěřitelné, ale budu kladný hrdina. Je to, myslím, možná i poprvé, takže budu odpaněn.

Všichni říkají, že se záporné role hrají lépe. Je to pravda?

Jsou lepší a jsou i lehčí. Možná i zábavnější. Tady to bude strašný protiúkol. Ale to si dělám trochu legraci. Kladné postavy jsem už hrál na divadle a v muzikálech. A vlastně jsem už točil jeden seriál z lékařského prostředí, kde jsem byl doktorem. Takže nějaké zkušenosti mám, jak s kladnými postavami, tak s nemocničním prostředím. No uvidíme. Budu i operovat, tak jsem na sebe zvědavý.

Bojíte se krve?

Tam bude taková ta filmová krev. Krve se nebojím, ale neříkám, že je mi to úplně příjemné.

A jak to máte s chozením k doktorům?

Ukažte mi někoho, kdo miluje návštěvy u lékařů. Doktory samozřejmě nemám rád, protože to, že tam jdu, znamená, že mi něco je. Necítím se dobře, nějaké zlomeniny, angíny, bolení zubů a tak dále. Není nikdo, kdo by to měl rád.

Jaká byla vaše nejhorší zkušenost?

Úplně negativní naštěstí nikdy nebyla. Navíc mám doktorskou část rodiny, ať už v Motole nebo ve Vojenské nemocnici, tak je o mě dobře postaráno. Tatínek mojí přítelkyně je primář na očním, je oční chirurg, a její maminka je sestra na chirurgické pohotovosti. Takže mohu využít i inspiraci pro natáčení. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

David GránskýSuper.cz

Stane se českým DiCapriem? David Gránský dostal stejnou roli jako hollywoodský idol

21. května 2017 11:41

David Gránský (25) si ještě nikdy nestihl zahrát prince, a už dostal roli krále. Ludvík XIV. v muzikálu Muž se železnou maskou ale není žádný vetchý stařík. "Je to role, kterou hrál ve filmovém zpracování Leonardo DiCaprio, takže je to v pořádku," smál se David.

 

"Alternujeme se s Honzou Kopečným, zkoušet začneme až v létě, zatím se oťukáváme, se spoustou kolegů, kteří v tom budou hrát, jsem se ještě ani na jevišti nepotkal, tak se hrozně těším," svěřil.

"Ale vyžádal jsem si nějaké volno, abych celé prázdniny nestrávil ve sklepě. Takže na dovolenou pojedu a pak hned po návratu odlétám do Londýna, protože mi moje přítelkyně Niki dala k narozeninám návštěvu ateliéru Harryho Pottera, kterého miluju. A v srpnu to všechno začne, protože nemám jenom tenhle jeden muzikál," řekl nám David.

"Budu v jednom kole, ale těším se. Teď máme i pauzu na natáčení Modrého kódu, snad se vrátím po prázdninách i do Top Staru, takže toho bude zase hodně," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

David Gránský s přítelkyní chodí od sedmnácti let.

David Gránský s přítelkyní chodí od sedmnácti let.Michaela Feuereislová

V červnu s touhle blonďatou kočkou oslaví osmileté výročí: David Gránský s ní randí od sedmnácti

18. května 2017 13:46

Herec a moderátor David Gránský (25) v červnu oslaví se svojí přítelkyní Nikolou osmileté výročí. A na svatbu to stále nevypadá. Vztah jim prý klape skvěle, není třeba zatím nic měnit. "Požádám ji o ruku, určitě. Jednou... Ale určitě ne hned. Ptá se mě na to každý. Ale teď to opravdu není v plánu," řekl Super.cz Gránský.

 

S Nikolou chodí od sedmnácti let. V té době samozřejmě ani jeden z nich neměl tušení, jak známý David jednou bude.. "O to víc si toho vztahu vážím. Že moje Niky je se mnou od doby, kdy jsem nic nedělal. Byla to zkouška, jak to dá. A ona to snáší. Nikdo lepší za sedm let nepřišel, tak proč v tom vztahu nesetrvávat?" řekl.

Přesto ale svatba není na pořadu dne. "Nikdo pořád nebere v potaz, kolik nám je. V červnu spolu sice budeme osm let. Ale na svatbu je nám ještě fakt málo," dodal s úsměvem čtyřiadvacetiletý Gránský. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 
David Gránský s bratry

David Gránský s bratryFoto: archiv D. Gránského

Vidíte tam nějakou podobu? David Gránský se pochlubil hned dvěma svými bratry

1. srpna 2017 12:45

Jak jsme v minulém týdnu informovali, herec a moderátor David Gránský (25) tráví svou zaslouženou dovolenou na slunném španělském ostrově Mallorca.

 

Chvíle u moře si s ním užívá nejen jeho přítelkyně Nikola, se kterou tvoří již několik let stabilní pár, ale také další členové rodiny.

„Najeli jsme na režim, kdy na dovolenou vyrážím s celou rodinou. V zimě jsme strávili společnou dovolenou v Egyptě a bylo to skvělé,“ svěřil se nám zpěvák. Z rodinné dovolené na Mallorce se David pochlubil fotografií, na které je zachycen se svými bratry Jaroslavem a Tomášem.

Dovolená na Mallorce však není posledním hercovým volnem v tomto roce. „Přítelkyně mi darovala k 25. narozeninám letecký zájezd do Anglie, do ateliéru, kde se natáčel Harry Potter, kterého od malinka miluju, na to se opravdu moc těším,“ práskl nám Gránský.

Na další volno ale nebude čas, protože David tento týden opět začíná zkoušet titulní roli krále Ludvíka XIV. v chystaném muzikálu Michala Davida Muž se železnou maskou v Divadle Broadway, natáčí seriál Modrý kód a od září ho opět čeká divadelní sezóna a moderování Top Star magazínu. 

Anna Veškrnová , Super.cz


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář