Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brendan Fehr

Brendan Fehr,*29.10.1977 - herec

 

Kariéra:
V mládí hrál Brendan hokej, chtěl studovat pedagogiku-matematiku, současně si přivydělával jako model. K herectví se dostal spíš náhodou, když se ucházel v roce 1997 o práci modela ve Vancouveru. Manažer tamní modelingové agentury mu řekl, že by se uplatnil spíš jako herec. Ačkoli o herecké dráze Brendan nikdy předtím neuvažoval, rozhodl se to zkusit.

Tak ještě v témž roce debutoval v seriálu Breaker high. Později následovaly jen malé role ve filmech Spojení se smrtí, Podezřelé chování a epizodní role v seriálech Night man a Millenium. Přelom nastal v roce 1999, kdy vyhrál v konkurzu roli Michaela Guerina ve scifi seriálu Roswell. Následovala malá, ale důležitá role v Nezvratném osudu a hlavní role v Hladové noci po boku Kerra Smithe. Jeho další filmové role byly opět spíše menší. Objevil se např. ve filmech Motorkáři, Nemesis, Edge of madness.

V roce 2004 si zahrál homosexuálního teenagera v dramatu Sugar, za kterého byl nominován na Genie Award. Objevil se ještě ve dvou průměrných komediích Vezmi mě zpátky a Dlouhý víkend. Velkou příležitostí se pro něj stala postava laboratorního technika Dana Coopera v CSI:Miami, kde se objevil ve čtvrté sérii. Po dvou letech však seriál opustil. Nyní natáčí film The other side of track.

Záliby:
hokej, rychlé motorky a Metallica

Vztahy:
V roce 2000 chodil se svou hereckou kolegyní Majandrou Delfino, poté s Jeniffer Gimenez a nakonec se v roce 2006 oženil s přítelkyní Jennifer Rowley, která mu 26.března 2008 porodila dceru James Olivii.

Autor: maria69

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář