Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boleslav Skalski

Boleslav Skalski,*4.2.1966 - herec

Když v roce 1971 režiséři Radim Cvrček a Otakar Skalski v Tv připravovali natáčení mikrokomedie Zloděj, měli to jednoduché, neboť Otakar Skalski mohl sáhnout do rodiny a použít pětiletého Bolka, který zjevem připomínal výtržníka. V mikrokomedii Zloděj (1971) hraje malého chlapce Bolka, který svojí hravostí a fantazií nabourá plány zlodějů, kteří nakonec nic neukradnou.

V Tv seriálu Chalupáři (1975) hraje Pištu a rodiči mu jsou Ljuba Skořepová a Otta Lackovič. Nejznámější scény ze seriálu jsou, když se chlubí novým kolem, který mu děvče ukradne a on nato ukradne prase. V roce 1976 při natáčení Bouřlivého vína se při natáčení dostává na jižní Moravu, kde je předsedou družstva táta (Vladimír Menšík) a příběhem se dostáváme na konec 60. let.

Při dalších pokračováních již Karlíka nehrál, vystřídal jej David Schneider. Jeho dětská, herecká kariéra postupně odcházela, tak jako přibývali roky a dostával se z dětských rolí. Ještě v roce 1980 hrál staršího bráchu Martina, který své mladší sestře Veronice pomůže, když podlehne důvěře cizí osoby, ve filmu Veronika, prostě Nika.

Ve filmu Stav ztroskotání (1983) patří do party vodáckého oddílu, jehož členové při své cestě po vodě přijdou o peníze, které jim někdo ukradne, a musí pátrat též ve svých řadách. V posledním filmu Kluk za dvě pětky (1983), který natočil, je zednickým učněm a za dvě pětky na hodinu se mu dělat nechce chodit na melouch.

Mohli jsme jej ještě vidět v několika mikrokomediích v Tv i v Bakalářích. Po filmu Kluk za dvě pětky se rozloučil ve svých sedmnácti letech s diváky v roce 1983 a zřejmě se věnuje jiné profesi, jak už to bývá, když dětská hvězda vyroste z botek

Autor: jarda53
zdroj FDb,cz

Co dnes dělá Pišta z Chalupářů, kterému Bočanová ukradla koloběžku: Menšík ho učil pít víno

24. června 2015 ● 16:13

V Chalupářích mu Mahulena Bočanová (48) ukradla koloběžku, aby ho potrestala za to, že ji nechtěl nikomu půjčit. Kde je malému Pištovi konec? Blesk to ví!

 

Jako dítě si Boleslav Skalski (49) zahrál i v dalších filmech, třeba Veronika, prostě Nika nebo Bouřlivé víno. Pak ale herectví pověsil na hřebík a odešel mimo Prahu, aby založil westernový Ranč Málkov.

Bolku, proč jste s herectvím skončil?

„Nechtěl jsem být slavný, chtěl jsem se věnovat něčemu jinému. Dnes mám ranč a to je věc, po které jsem toužil.“

Jak jste se dostal do Chalupářů?

„To byla náhoda. S panem režisérem Františkem Filipem jsem už předtím dělal na třídílném cyklu volných pokračování Bližní na tapetě. Bylo to o trampotách rodiny s dítětem. On si na mě potom vzpomněl, když se točili Chalupáři.“

Skamarádil jste se s Mahulenou Bočanovou?

„S Mahulenou jsme kamarádi dodnes. Ztropili jsme spolu hroznou spoustu alotrií. Ta koloběžka, kterou mi zlodějka Mahulena ukradla, mě strašně bavila! Takže teď jsem od kamarádů dostal novou a tu mi nikdo nevezme!“

 

Hrál jste syna Ljuby Skořepové a Otto Lackoviče, seriálového cikánského páru. Vnímali vás tak i v civilu?

„Jistě, byl jsem pak oblíbený u cikánů v celé Praze!“

Taky jste hrál syna Vladimíra Menšíka v Bouřlivém vínu.

„To je pro mě samostatná kapitola! Na Chalupářích jsem se s ním snad ani nesetkal, měl jiné natáčecí dny a jinou dějovou linku coby řidič autobusu. Ale v Bouřlivém víně jsem mu potom hrál syna. To byla výborná zkušenost, on byl super. Vysvětloval mi, ve dvanácti letech, jak pít víno, jak se chovat, byl pozorný i k mojí mámě. Vzpomínám si, jak se štáb přesunul do hospody a on na ně vystartoval, jak to, že nás nepozvali taky!“

 
 

 
 
 
Autor: Petr Macek

zdroj Blesk,cz

Tragédie Pišty z Chalupářů: Shořel mu ranč za 10 milionů

Bolek Skalski alias Pišta z Chalupářů přišel o svůj ranč v Málkově kvůli požáru.
 
27. června 2015 ● 19:47

Deset let tvrdé dřiny obětoval Bolek Skalski (49) alias Pišta z Chalupářů vybudování ranče v Málkově. Jenže z něj zbyl jen popel... Škoda po požáru je 10 milionů!

 

Ještě nedávno si přitom Bolek na ranči povídal s Bleskem pro projekt 40 let s Chalupáři, v němž vzpomínal na Vladimíra Menšíka (†58) a další kolegy. Vyprávěl, jak si rančem splnil dětský sen o chování koní. Jenže letos 18. dubna o všechno přišel.

Drama se odehrálo během pár minut. „Známý si tady opékal selátko a chytlo mu v krbu. Na hotelu už byli ubytovaní hosté, tak seběhli do hospody, že je tam kouř. Já akorát dorazil, tak jsem začal hasit, ale už to bylo houby platný...,“ vzpomíná Bolek.

„Hasiči dorazili za půl hodiny. Neměli dejcháky, takže se dalších čtyřicet minut čekalo, až je přivezou z Kladna. Ale to už to hořelo celý. Hotel i hospoda lehly komplet popelem...,“ dodává s tím, že pojišťovna ještě neuzavřela vyšetřování.

Škoda je však vyčíslena na deset milionů korun. „Deset let tvrdý dřiny úplně v pr*eli...,“ lituje Skalski.


 

 

 
Autor: Petr Macek
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BOLESLAV.SKALSKY

(PETR.ŠPETIK, 7. 1. 2017 18:10)

TAK.NAM.ZAČAL.NOVY,ROK
2017.ABY,SI,VŠICHNI.NĚCO
PŘALI.A.NE.JAK.ŘIKAL.PSICHIATR
MIROSLAV,ŠAVLIK.ABY.TI.PACIENTI
BYLI.V.POHODĚ.ABY.JIM,PES.CAMPRLIKY
NE.SEŽRAL.NO.ABY.SI-PCIENTI.NEDAVALI
KEČUP.MA.CAMPRLIKA.NO.A.ABY.SI-JEJICH
MANŽELKY.NEDAVALI.KEČUP.NA.ŽENSKE.PŘIROZENI
NO.A.ABY.NEBYLI.I.ZPOLUŽACI.NA.KTERE.HODNE
LIDI.DOPLACI.ŘIKAŠ.A,ZAS,TO,DĚLAŠ,JINAK
TA,NEMOC,SE,JMENUJE,KALIGULUV,SINDROM
NO,CO,SEM,CHTĚL,ŘICT.BOLESLAV.SKALSKI
JE,VYNIKAJICIM,HERCEM.DYT.HRAL,CIGANA,PIŠTU.V.CHALUPAŘICH
TAK,ŽE,ZAČINAL,JAKO,DĚCKY,HEREC