Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bolek Skalski

Bolek Skalski,*4.2.1966 - herec, řidič, rančer

 

 

Když v roce 1971 režiséři Radim Cvrček a Otakar Skalski v Tv připravovali natáčení mikrokomedie Zloděj, měli to jednoduché, neboť Otakar Skalski mohl sáhnout do rodiny a použít pětiletého Bolka, který zjevem připomínal výtržníka. V mikrokomedii Zloděj (1971) hraje malého chlapce Bolka, který svojí hravostí a fantazií nabourá plány zlodějů, kteří nakonec nic neukradnou.

V Tv seriálu Chalupáři (1975) hraje Pištu a rodiči mu jsou Ljuba Skořepová a Otta Lackovič. Nejznámější scény ze seriálu jsou, když se chlubí novým kolem, který mu děvče ukradne a on nato ukradne prase. V roce 1976 při natáčení Bouřlivého vína se při natáčení dostává na jižní Moravu, kde je předsedou družstva táta (Vladimír Menšík) a příběhem se dostáváme na konec 60. let.

Při dalších pokračováních již Karlíka nehrál, vystřídal jej David Schneider. Jeho dětská, herecká kariéra postupně odcházela, tak jako přibývali roky a dostával se z dětských rolí. Ještě v roce 1980 hrál staršího bráchu Martina, který své mladší sestře Veronice pomůže, když podlehne důvěře cizí osoby, ve filmu Veronika, prostě Nika.

Ve filmu Stav ztroskotání (1983) patří do party vodáckého oddílu, jehož členové při své cestě po vodě přijdou o peníze, které jim někdo ukradne, a musí pátrat též ve svých řadách. V posledním filmu Kluk za dvě pětky (1983), který natočil, je zednickým učněm a za dvě pětky na hodinu se mu dělat nechce chodit na melouch.

Mohli jsme jej ještě vidět v několika mikrokomediích v Tv i v Bakalářích. Po filmu Kluk za dvě pětky se rozloučil ve svých sedmnácti letech s diváky v roce 1983 a zřejmě se věnuje jiné profesi, jak už to bývá, když dětská hvězda vyroste z botek

Autor: jarda53

zdroj FDb,cz


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář