Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arnošt Goldflam

Arnošt Goldflam,*22.9.1946 - herec, dramatik

 

Arnošt Goldflam je český herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti.

Narodil se v Brně v židovské rodině. Po vystudování JAMU působil v brněnských divadlech Večerní Brno a Divadlo X, od studijního věku taktéž vystupoval v Divadle na provázku. V letech 1978 až 1993 působil v divadle HaDivadle. V 80. letech začal být obsazován do menších filmových a televizních rolí. Největší ohlas měly role Arnošta ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag a Lustiga ve snímku Lotrando a Zubejda. Z dalších filmů a seriálů, kde se objevil např. Otesánek, Modrý Mauritius, František je děvkař či Proč bychom se netopili. V nynější době režíruje divadelní hry a učí na JAMU a DAMU.

Je podruhé ženatý, z prvního manželství má dospělou dceru. Jeho nynější manželkou je výtvarnice a scénografka Petra Goldflamová-Štětinová, se kterou má syna a dceru

 

zdroj Osobnosti,cz

Arnošt Goldflam s manželkou a synem

Arnošt Goldflam s manželkou a synem Hermína

Českého herce s vizáží pohádkového dědečka doprovodila do společnosti rodina: O 24 let mladší žena a pohledný syn

31. října 2014 5:55

Ačkoli má Arnošt Goldflam (68) ve své filmografii desítky rolí, není jen hercem, ale rovněž dramatikem, pedagogem, režisérem a spisovatelem. Televizní diváci jej znají například z pohádky Lotrando a Zubejda, kde ztvárnil obchodníka s bižuterií Lustiga.

Jeho manželkou (druhou) je scénografka a knižní ilustrátorka Petra Goldflamová-Štětinová (44). Ta spolupracuje či spolupracovala snad se všemi velkými divadelními scénami, a nejen v Praze. Například s Dejvickým divadlem, Divadlem v Dlouhé, Národním divadlem, brněnskou Husou na provázku, scénami v Kladně, Plzni i dalšími v Brně.

Manželé spolu se synem dorazili v úterý do La Fabriky na obnovenou premiéru stylizovaného hraného dokumentu Karla Smyczka a Michaela Kocába Pražákům, těm je hej, který zachycuje život skupiny Pražský výběr se všemi jeho konflikty, ať už lidskými či s režimem. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář