Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antonín Navrátil

Antonín Navrátil,*3.2.1958 - herec, dabér

 

Jako šestiletý se poprvé objevil na tv. obrazovce v seriálu Hledáme písničky pro děti, proslavily ho ale teprve postavy princů a švarnýh chasníků v řadě tv. pohádek: O vodě,lásce a štěstí, Jak Jaromil ke štěstí přišel, Až já budu královna, Sedmipírek, Slunečnice, Švec z konce světa, Princezna Hyacinta a tříhlavý drak a chlapecké úlohy v seriálech: Honza v příbězích čtveřice malostranských Kamarádů a hvězdář Žalud ve Zkouškách z dospělosti. Zahrál si postavy dospívajících synů a mladiků ve filmech: Tatínek na neděli, Zlatá svatba, Na startu je delfín, Sonta pro Zrzku, Konečná stanice, Kopretiny pro zámeckou paní. V roli učitele těsnopisu se po letech připomněl na plátně v Soukupově policejní komedii Byl jednou jeden polda.

Po gymnáziu v Arabské ulici a absolvování herectví na DAMU nastoupil roku 1981 do angažmá v Divadle na Vinohradech, odkud pro neshody odešel roku 1992.

Pak jezdil s kamionem, přes dva roky pracoval jako pomocný dělník v uměleckém družstvu kovářů, aby se naknec vydal na dráhu úspěšného dabingového herce a režiséra v rámci vlastního studia Dial.

 

zdroj Osonosti,cz

2. června 2015 • 05:00

Bývalá hvězda Antonín Navrátil (57): Život v těžkých depresích! Přišel o dceru

Kateřinu herec dva roky neviděl.
Kateřinu herec dva roky neviděl. (Foto: TV Barrandov, ara)
 
 
 
 

Smutek, výčitky a bezmoc! To vše má bývalá dětská filmová hvězda Antonín Navrátil (57) spojené s nejstarší dcerou Kateřinou (26), která trpí zvláštním syndromem podobným epilepsii. Káťa má desítky záchvatů denně a otec ji navíc kvůli sporům s exmanželkou dokonce dva roky neviděl.

Vůbec poprvé Navrátil otevřel svou třináctou komnatu. Ve vleklém sporu o dceru bohužel hrají hlavní roli emoce, nenávist k bývalé manželce, otcovská láska i touha pomoci. „S manželkou jsme se rozvedli, když byli dceři asi čtyři roky. Dnes je jí šestadvacet. Má pseudoepilepsii,“ svěřil se Navrátil. Manželství zřejmě neuneslo to, že Tonda ze dne na den musel kvůli osobním sporům odejít z divadla a šel dělat dělníka do kovárny (jak říká za šest padesát na hodinu), a pak se živil jako řidič kamionu.

„Dcera má, jak uvádí matka, asi třicet záchvatů denně. Zvláštní je, že u mě neměla za pět let žádný. Je to prostředím, psychikou, matka na ni vyvíjí tlak,“ míní herec, který se v současně době věnuje hlavně dabingu. „Když jsem měl možnost s ní být přes prázdniny, dokázal jsem z ní vytvarovat úplně jiného člověka, sebevědomého, bez problémů. Tady byla zdravá, ale najednou mi ji manželka sebrala a dva roky jsem ji neviděl,“ prozradil se smutkem v hlase s tím, že dnes už je s dcerou naštěstí opět v kontaktu. Více uvidíte v reportáži Barrandovské Sedmičky, kterou dnes ve 21.30 vysílá TV Barrandov.

Život plný zvratů

Herectví nikdy nechtěl dělat. Od malička hrál na kytaru, zpíval, a proto ho rodiče přivedli v šesti letech na konkurz. Na základní škole o něm dokonce mluvili jako o géniovi na matematiku, ale na gymnáziu se jeho prospěch kvůli neustálému hraní zhoršil. Místo na vysokou chtěl jít jezdit s kamionem, ale rodiče mu to zakázali. Po několika vyhazovech divadelní fakultu přeci jen dostudoval. Třináct let hrál v Divadle Na Vinohradech, ze kterého byl pro osobní spory vyhozen. Protloukal se jako pomocný dělník v kovárně, řidič kamionu, zvukař v televizi než založil dabingové studio. Nadaboval téměř 20 000 rolí. Pod 5000 filmy je podepsán jako režisér. Byl dvakrát ženatý a z každého manželství má dceru.

autor zej

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář