Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antonín Kala

Antonín Kala,*13.3.1972 - herec, moderátor

 

Antonín Kala se narodil roku 1972 v Brně. Je to český herec, moderátor. Nikdo z rodiny se herectví či jiným podobným druhům umění nevěnoval a jeho první rolí byl, v první třídě, Šmudla ve Sněhurce. Z přemíry energie dali rodiče malého Tondu do "dramaťáku" a díky tomu prý dnes "dělá to,co dělá".

V osmi letech dostal roli v pohádce Vašíček a lesní muži a pak to šlo velmi rychle za sebou.
Bakaláři, pohádky, dětské filmy, točil film Poslední návrat a hlavní roli tam hrál Otto Šimánek.
Právě Otto Šimánek věděl, že režisér Václav Vorlíček hledá děti do filmu Létající Čestmír, řekl mu o tom a tak ho pozvali. Vybírali z pěti set dětí, čtyři pro hlavní role. Čestmíra a jeho dva kamarády, kluka a holku a pak tu zápornou postavu Oskara Blechu, toho debilního chytráka, toho blba, který mluvil japonsky.

Celé natáčení Čestmíra byla ohromná zábava a učení textů mu také nedělalo žádné problémy. Přicházel do styku hlavně s dospělými a to pro něho byla ohromná škola. Naučil se základům tenisu i japonštiny. Poslušné dítě rozhodně nebyl, ale raubíř taky ne. Čestmíra reprizovali zhruba po dvou letech a Tonda byl tehdy v začínající pubertě.

"Lidi mě v té době poznávali skoro na každém kroku a já díky tomu mohl snadněji balit holky. Občas se mi stane i dnes, po 26 letech, že mě někdo pozná, ale to už přece jenom míň. "Při hledání střední školy byla konzervatoř jasně na prvním místě. "Musel jsem vybrat i druhou školu, kam půjdu, a to jsem udělal podle telefonního seznamu. Padlo to na stavební průmyslovku. Dodnes nevím, co bych tam dělal. Chtěl jsem na konzervatoř v Brně, ale v té době se otvíral nový ročník každý druhý rok. Tak jsem podal přihlášku do Prahy." Vzali ho a byl v ročníku třeba se Sabinou Laurinovou, Markétou Hrubešovou nebo Sašou Rašilovem.

O angažmá se začal zajímat už v polovině páťáku. Už v šestém, posledním ročníku konzervatoře hostoval ve zlínském divadle. Byl to drsný rok, protože v pondělí byl v Praze ve škole, od úterý do soboty se zkoušelo nebo hrálo v divadle a v neděli zaskočil domů, do Brna. Během zlínského angažmá si zahrál v dětském seriálu režisérky Drahuše Králové Medvědi nic nevědí a po třech letech angažmá ve Zlíně, kdy okusil i rádio, se vrátil do Brna, kde nastoupil v Rádiu Krokodýl a je tam dodnes.

"Hezké dopoledne vám přeje Tonda Kala" - kolik posluchačů brněnského Rádia Krokodýl asi ví, že se jim od mikrofonu hlásí každý den o dvacet šest let starší, ale výrazem si rozhodně podobný, ten malý Oskar a Velký vezír v jedné osobě.

"Divadlo bych si zase rád vyzkoušel, ale problém je v tom, že roli mi nikdo jen tak nenabídne a já osmadvacátého v davu hrát nechci (smích). Nechci, aby to vypadalo, že jsem nafoukaný, ale je to otom, že po deseti letech pauzy o mně už nikdo z kumštýřů neví, což je začarovaný kruh. Nejsem velký milovník konkursů, takže moje budoucnost ohledně divadla je ve hvězdách."

Tonda Kala má svého úžasného "chlapského" koníčka. Našli byste ho ráno třeba na Dalešické nebo na Vranovské přehradě - má rád ranní rybaření.

Autor: matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář