Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aleš Bilík

Aleš Bilík,*1989 - herec

 

A leš Bílík se narodil v roce 1989 v Praze, kde také absolvoval jazykové gymnázium Na Vítězné pláni. Po maturitě se rozhodl pro studium herectví na DAMU. Jeho ročníkovými pedagogy byli Eva Salzmannová, Eva Spoustová, Dan Přibyl, Miloš Horanský a Alois Švehlík. Během studia ztvárnil například roli Levčika (Sigarev: Černé mléko ), Axela (Ibsen: Pelikán ) či Macbetha. Výrazným počinem se stala také role Vladimíra v improvizované variaci na Beckettovo Čekání na Godota . V sezóně 2012/2013 absolvoval rolí Karla Moora v inscenaci Grázlové (SchilleroviLoupežníci v Hýčově a Šiktancově úpravě). K jeho dalším rolím v absolventském ročníku patřil například Nicky (Stephens: Punk Rock ) nebo Pavel (Petr Kolečko: Buchty a bohyně ).

Během studia na DAMU se zapojil do pohybového inscenačního projektu Adély Laštovkové Stodolové a tvůrčí skupiny SKUTR s názvem Muži , kde vytvořil postavu Štěněte. S touto inscenací se v roce 2014 zúčastnil korejského divadelního festivalu BIPAF (Busan International Performance Art Festival). Dále hostoval například v Národním divadle a Městském divadle v Mladé Boleslavi.

V roce 2013 uspěl v konkurzu činohry NDM na role Lysandra (Shakespeare: Sen noci svatojánské ) a Tristana (Bédier: Tristan a Isolda ). V sezóně 2013/2014 se stal členem činohry NDM a kromě výše jmenovaných rolí dále ztvárnil dvojroli Frederika a Horáce (Anouilh: Pozvání na zámek ), Granta Steela (Lochhead: Perfect Days ) a Apoštola Pavla v muzikálu Quo vadis .

Aleš Bílík je k vidění i ve filmové a televizní produkci - například televizní film Piknik , Expozitura II nebo v seriálu Všechny moje lásky . Věnuje se také rozhlasové činnosti a moderování.

Kromě divadla miluje svoji rodinu, přátele, ženy, přírodu, všechny múzy, dobré jídlo a víno, jiné kultury a škrábání na těle. Mluví anglicky, německy a pod vedením Petera Gábora se začal zdokonalovat i ve slovenštině.

Autor: katessqa

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář