Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alan Novotný

Alan Novotný,*9.8.1978 - herec


Studium -  Konzervatoř Brno
Od roku 2001 má angažmá v MDB
Stěžejní role - Buča (Cikáni jdou do nebe), Adolf Hitler (Už je tady zas!), Fred (Riverside Drive), Ben (Život k sežrání), Charley (Charleyova teta) a další zajímavé role...

Hostování- Divadlo u Stolu (Život je sen - nominace na cenu A. Radoka), Sliby chyby (SD Opava), Podnebí (Divadlo Koule), Ekonomie dobra a zla (Nová scéna ND Praha), Variety (Theatre Soul)

Další práce - Spolupráce s rozhlasem (Brněnská sedmikráska, Pěna dní, Soví zpěv, atd...)
Televize a film - Černí Baroni, Dračí doupě (holandský film), Četnické Humoresky, Odsúzení (slovenský seriál), Expozitura 2, Dobrý král Václav, Dvojrole, Mejday atd...
Spolupracuje s Lukášem Hejlíkem v projektu Listování, kde zároveň vystupovali spisovatelé jako Dan Brown (Inferno), Robert Fulghum (Drž mě pevně, miluj mě zlehka), Tomáš Sedláček (Ekonomie dobra a zla), Michal Hvorecký (Plyš), Mariusz Szcygiel (Gottland), Zdenek  Merta (Pražská svatba) atd...
V soutěži X-Factor se se skupinou ALL-X umístili na 3.místě a spolupracovali například s Karlem Gottem či Petrem Jandou.
Dále moderuje různé sportovní akce (například pro Zbrojovku Brno či Kometu Brno), na Zlaté  tretře v  Ostravě účinkoval s Usainem Boltem v projektu 9.58, moderuje zápasy Menšíkovy jedenáctky.
Moderuje různé festivaly, například každoročně  UNICEF v Tišnově či FestFest a další hudební  akce.
Vystupuje s cooking show U nás v Evropě, kde hraje 12 evropských tatínků.
Podílel se na počítačových hrách jako Mafia 2, Silent hill, Vietcong atd.
Je vášnivý restaurátor divadelních replik a zakladatel divadelního desetiboje.
Má dva syny- Nicolase a Andrease

 

 zdroj Městské divadlo Brno,cz

Alan Novotný (* 9. 8. 1978)

Alan v Charleyově tetěAlan vystudoval hudebně-dramatický obor na brněnské konzervatoři. Už ve třetím ročníku přitom hostoval v Městském divadle v roli portorikánského příručího China v muzikálu West Side Story.

Od roku 2001 je v MdB ve stálém angažmá a vyzkoušel si zde role činoherní i muzikálové. Vidět jsme ho mohli například jako Ernsta Ludwiga (Cabaret), Dumainea (Marná lásky snaha), Ombrina, Tiburzia (Kamenný host aneb Prostopášník), Lorda Abergavennyho (Jindřich VIII.), Ferdinanda (Bouře), Tisa (Znamení kříže), Edu (Novomanželské apartmá), Stevea (Hair), Bergera (Ferdinand, kd'E ste?), Snažíka (Zahrada divů) či jako Amera a Isira (Babylon).

Nyní účinkuje v inscenacích Cyrano z Bergeracu (Kadet), Slaměný klobouk (Felix), Poprask na laguně (Toffolo), Jánošík aneb Na skle malované (Zbojník Rozmlátilo), Charleyova teta (Charley), Cikáni jdou do nebe (Buča), Kdyby tisíc klarinetů (Jonáš), Markéta Lazarová (Sovička), Šumař na střeše (Perčik), Smrt Pavla I. (Platon Zubov), Deník krále (Ruslan Karajev), Koločava (M. Závodčí) a Sněhurka a sedm trpaslíků (Šmudla).

Alan si už vyzkoušel práci také na jiných než domovských scénách, a to v Divadle U stolu (Astolfo v barokním dramatu Život je sen), na Malé scéně Mahenova divadla (Ramon v Noci letmé lásky), v G-studiu (seržant Porterhouse v komedii 1+1=3) a také představuje postavu Adolfa Hitlera v původní autorské hře Podnebí divadelního spolku Koule, které založil Alanův herecký kolega Patrik Bořecký spolu s Luďkem Kašparovským.

Alan ve Smrti Pavla I.Je také členem tria Blbstein a samozřejmě vokální skupiny All X. Má syna Nicolase.

Nepostradatelný Alan

A ještě jedna perlička na závěr: V roce 2004 byl Alan už nějaký čas na turné po západní Evropě s představením West Side Story. Zároveň však měl úlohu v Prostopášníkovi, který byl v téže době uváděn na festivalu smíchu v Pardubicích. A protože neměl alternaci, musel se na toto představení vrátit. Pobýval právě v holandském městě Doetinchem, které je zcela náhodou partnerským městem Pardubic, z Holandska ho odvezli brzy ráno do německého Neeze, odkud z vojenského letiště letěl do Vídně, tam si ho vyzvedli kolegové a dovezli do Brna, aby vzápětí jel do východních Čech. No, herectví je prostě řehole a dobrodružství zároveň...

 

 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář