Jdi na obsah Jdi na menu
 


Film

23. 4. 2014
Filip Blažek v 90. letech a nyní

Filip Blažek v 90. letech a nyní Foto: Super.cz/ Archiv České televize

Hvězda pohádky Nesmrtelná teta tehdy a nyní: Podívejte, jak moc se změnila

23. dubna 2014 11:55

V Nesmrtelné tetě Zdeňka Zelenky si zahrál kudrnáče Matěje, který nejdřív dostal kapku štěstí a špetku rozumu, aby si pak s jejich pomocí získal srdce princezny Pavlínky. Dnes své partnerky a také režiséry Filip Blažek (40) okouzluje jinými přednostmi než dlouhými vlasy. Ty dávno vzaly za své.

Blažek postupně zkracoval a zkracoval, až z toho vznikl ježek, kterého nosí už pěknou řádku let. Fanynky cukrových kluků nejspíš nebudou souhlasit, většina se ale shodne, že změna mu prospěla. K charakterům jeho hereckých postav se hercova současná vizáž hodí, těžko si představit třeba kapitána Pražáka v Případech 1. oddělení se zlatými prstýnky na hlavě.. 

Jana Hofmanová, Super.cz


1. června 2014 • 12:00

Tohle jste nejspíš netušili: Podvody filmařů s hlasy českých herců! VELKÝ PŘEHLED

Známé tváře dostaly cízí hlasy. Proč a co na to herci říkali?
Známé tváře dostaly cízí hlasy. Proč a co na to herci říkali? (Aha! - M. Pátek, L Křivan, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
Natočili role, které je proslavily, jenže to mělo malý háček. Museli překousnout, že je nakonec předaboval někdo jiný. Proč a z jakých důvodů se k tomuto kroku režiséři odhodlali? A jak to nesli samotní herci?
 

Eva Vejmělková (45)

Role: Píšťalka

Film: Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách

Kdo ji namluvil: Zlata Adamovská (55)

Důvod: Režisérovi Dušanovi Kleinovi neseděl její ostravský přízvuk. Vejmělková do té doby totiž žila v Karviné. Tehdy sedmnáctiletá herečka vše přešla s nadhledem. Byla šťastná, že roli vůbec získala. V pokračování filmu, které se točilo o šest let později, už ji předabování ovšem vadilo. U »rejži« ale stejně nepochodila.

 

Michal Dočolomanský (†66)

Role: detektiv Nick Carter

Film: Adéla ještě nevečeřela

Kdo ho namluvil: František Němec (70)

Důvod: Když herec roli přijímal, režisérovi Oldřichu Lipskému přiznal, že na tom s češtinou není nejlépe a navrhl, aby ho namluvil jiný český herec. Společně pak vybírali ten nejvhodnější hlas.

Role: princ

Film: Tři oříšky pro Popelku

Kdo ho namluvil: Petr Svojtka (†35)

Důvod: „Po příchodu z Brna do Prahy měl velmi silný brněnský akcent a říkal třeba »princeznó«. Později se to odnaučil, ale natáčení filmu je natolik rychlé, že nebylo možné problém řešit jinak než předabováním,“ vysvětlil režisér Václav Vorlíček. „No jo, mluvil jsem příšerně moravsky,“ pokrčil rameny Trávníček. „Že jsem byl předabován, mně tehdy bylo tak nějak jedno,“ dodal.

 

Miroslav Šimůnek (36)

Role: Honza

Film: Z pekla štěstí

Kdo ho namluvil: Filip Blažek (40)

Důvod: Šimůnek mluvil moc rychle a také barvu hlasu neměl takovou, jakou si režisér Zdeněk Troška představoval. Herce předabování velice mrzelo, odporovat si ale nedovolil.

 

Zdena Studenková (60)

Role: Gábina

Film: S tebou mě baví svět

Kdo ji namluvil: Naďa Konvalinková (63)

Důvod: O tom, že její hlas ve filmu nezůstane, se rozhodlo až v průběhu natáčení. Režisérce Marii Poledňákové se nezdál český dialekt. Studenková neprotestovala, měla soudnost, věděla, že její čeština není ideální. Když slyšela, jak ve filmu zní v podání Nadi Konvalinkové, režisérce poděkovala.

 

Simona Krainová (41)

Role: Ivana

Film: Kamarád do deště

Kdo ji namluvil: Ljuba Krbová (55)

Důvod: Silný ostravský přízvuk. „Pocházím z Havířova, tak ho ten můj krátký zobák trošku rozhodil,“ objasnila Krainová, proč ji režisér Jaroslav Soukup nenechal ve filmu její hlas. „Paradoxně nikdo z mého okolí, ani nejbližší kamarádi nepoznali, že to nemluvím já. Když jsem to někomu řekla, všichni koukali s vykulenýma očima, nechápali a nevěřili tomu,“ dodala.

 

Jana Nagyová (55)

Role: princezna Arabela

Film: Arabela

Kdo ji namluvil: Libuše Šafránková (60)

Důvod: Arabelu měla původně hrát Libuše Šafránková, jenže ta v té době byla dlouhodobě nemocná a její zdravotní stav ji neumožnil natáčet. Dabovat ale mohla. A tak ji režisér využil alespoň tak. „Bylo mi to líto, brečela jsem do polštáře,“ přiznala po letech herečka.

 

Jiří Korn (65)

Role: Honza

Film: Honza málem králem

Kdo ho namluvil: Michal Pavlata (68)

Důvod: „Pan režisér Zeman měl o roli Honzy jasnou představu, a to včetně hlasu. A když jsem se ho snažil přesvědčit hlasovou zkouškou, neuspěl jsem. Smlouva umožňovala »předabování« a myslím, že bylo i předem dáno, že se tak stane. Mrzelo mě to hodně dlouho. Už se nikdy nedozvíme, jaké by to bylo v mém podání. Ale pohádka je oblíbená, a to je asi to nejdůležitější,“ zavzpomínal Jiří Korn.

 

Mahulena Bočanová (47)

Role: Lída

Film: Lucie postrach ulice

Kdo ji namluvil: Michaela Kudláčková (45)

Důvod: Bočanová údajně měla problémy nadabovat sama sebe. A tak režisér vsadil na tehdejší ostřílenou dětskou hvězdičku Kudláčkovou, která si s ničím neděla hlavu. Přišla do studia a během chvíle všechny dialogy v pohodě namluvila.

 

Dagmar Patrasová (58)

Role: prodavačka

Film: Lucie postrach ulice

Kdo ji namluvil: Jitka Zelenohorská (67)

Dabing: Když došlo na postsynchrony, Patrasová vážně onemocněla. Nebyl čas čekat, až se uzdraví a tak její pasáž musel namluvit někdo jiný. Volba nakonec padla na Jitku Zelenohorskou.

 

Olga Schoberová (71)

Role: Karin

Film: Adéla ještě nevečeřela

Kdo ji namluvil: Libuše Švormová (78)

Důvod: Režisér Oldřich Lipský si Libuši Švormovou oblíbil poté, co tak excelentně namluvila krásnou Angeliku. Když do své komedie angažoval český sexy idol Olgu Schoberovou, napadlo ho stejným způsobem spojit krásu s krásným hlasem. Švormová ihned souhlasila, Schoberová byla proti. Už se totiž cítila jako hvězda. Nebylo jí to ale nic platné. Smlouvu už měla podepsanou.

 

Veronika Kánská (48)

Role: zdravotní sestra Eva

Film: Discopříběh II

Kdo ji namluvil: Ljuba Krbová (55)

Důvod: Režisér Jaroslav Soukup se zamiloval do hlasu Ljuby Krbové, a jakmile měl ve filmu pohledné neherečky, snažil jsem jim image zvýraznit ještě pomocí cizího sexy hlasu. I Kánská, kterou proslavila komedie Slunce, seno…, musela uznat, že tenhle hlas z ní udělal ještě dokonalejší ženu.

 

Juraj Durdiak (62)

Role: princ Velen

Film: Princ a Večernice

Kdo ho namluvil: Petr Svojtka (†35)

Důvod: O tom, že nebude mluvit svým hlasem, bylo jasné od začátku natáčení. Slovenský herec měl totiž s češtinou velké problémy. Práci tak dostal osvědčený Petr Svojtka, který Vorlíčkovi nadaboval už prince v »Popelce«. Když ho režisér znovu oslovil, dabing přijal pod podmínkou, že už si v jeho další pohádce prince sám zahraje. Bohužel už se toho nedožil.

 

Josef Kubíček (84)

Role: Mladý Brůna

Seriál: Třicet případů majora Zemana

Kdo ho namluvil: Jiří Zahajský (†68)

Důvod: Režisér Jiří Sequens ve scéně, kdy mladý Brůha u studny popisuje strašlivý příběh, který zažil, potřeboval pro tento moment patřičně tajemný, zvonivý hlas. Ten však Kubíček neměl a tak nastalo hledání dabéra. Dlouhou dobu se mu nedařilo najít ten správný hlas až narazil na Zahajského a bylo jasno. „Kdybych to mluvil já, nebylo by to takové. Zahajský se ke mně hodil opravdu víc. A pokud bych měl jeho hlas, bůhví kam až bych to dotáhl,“ uvedl k tomu s úsměvem Kubíček.

 

Karla Chadimová (70)

Role: poštovní úřednice

Film: Obecná škola

Kdo ji namluvil: Zlata Adamovská (55)

Důvod: Manželka herce Jana Třísky měla ve filmu jen malou roli. Vzhledem k tomu, že žila v Americe, nechtělo se ji kvůli jedné větě znovu absolvovat náročné cestování. Domluvila se proto s produkcí, že postsynchrony za ní namluví jiná česká herečka.

 

A další předabovaní herci…

 

Miro Noga

Role: tatínek Kudrna

Film: Ranč u Zelené sedmy

Kdo ho namluvil: Petr Rychlý

 

Emília Vašáryová

Role: Collierová

Film: Andělská tvář

Kdo ji namluvil: Dana Syslová

 

Marie Horáková

Role: Růženka

Film: Jak se budí princezny

Kdo ji namluvil: Naďa Konvalinková

Autor:  David Laštovka

zdroj Aha,cz

15. června 2014 • 09:13

Manželé Abrhám a Šafránková: Kdy Libuška manžela pořádně »dusila«?

Libuše Šafránková a Josef Abrhám
Libuše Šafránková a Josef Abrhám (Aha!)
 

Měl strach, že mu o prázdninách nikdo z herecké elity hrát nebude. Přece jenom řada z nich během léta práci nebrala. Nakonec to všichni pojali tak, že si prostě udělají krásné prázdniny. „Řekli jsme si, že nebudeme točit film, který ohromí svět a že tenhle příběh uděláme ve velmi malém štábu. Bylo tam jen pár osvětlovačů, rekvizitářů, fotograf zároveň hrál,“ zavzpomínal režisér Hynek Bočan (76) na vznik filmu Svatební cesta do Jiljí, který jste měli možnost vidět v uplynulém týdnu.

Společná dovolená…

Od začátku mu bylo jasné, komu nabídne hrát hlavní dvojici. Libuše Šafránková (61) a Josef Abrhám (74) byla jasná volba. Přesto se obával, že u nich narazí. „Když jsem to Pepíkovi navrhl, čekal jsem, že se bude jako jiní herci ošívat, že chtějí mít volné léto,“ vysvětlil Bočan. „On ale řekl, proč ne, my si vlastně uděláme společnou dovolenou. A tohle bylo motto, které šlo celým natáčením. Proto bylo také výborný, že to byli manželé, že si udělali společnou radost,“ dodal režisér.

Chovali se jako doma

Některé věci si známá dvojice přenesla ze svého soukromí. „Třeba v některých scénách, kdy říká: „Jo, on po sobě všechno uklidí,“ tam jsem cítil ironii, že to je ze života. Nebo v okamžiku, kdy jsou na kánoích a ona říká: „Miláčku, proč nejdeme?“ A on byl z toho chudák celý rudý, to jsem viděl, že to jsou jejich vlastní výměny,“ prozradil Bočan. Libuška si prostě svého muže, Josefa Abrháma pěkně podusila a filmu to jen prospělo.

Kodeta přeobsadil Lohniským

Druhou šanci dal Jiřímu Kodetovi (†67). První jejich společná spolupráce přitom skončila obrovským fiaskem. „Dělal jsem s ním film Soukromá vichřice (1967), ale tam se to nějak nepovedlo. Dokonce jsem to pak přetočil s panem Lohniským,“ uvedl režisér. „Ale cítil jsem to jako hřích. Asi jsem ho neuměl vést,“ pokrčil rameny. V tomto filmu už ale bylo všechno v naprostém pořádku. „Jsem moc rád, že v tom hrál,“ uvedl Bočan.

Odpustil mu a pak »perlil«

O legrační momenty se známým odpůrcem socialismu nebyla nouze. „Přijeli jsme třeba do tábora, kde jsme spali ve stanech a on, když nám dali jídlo na talíře jenom se lžící, tak první, co řekl, bylo: Vy nemáte příbory? On se takhle projevoval pořád, aniž by to hrál, jemu to bylo hrozně blízké,“ zavzpomínal na slavného herce »rejža«.

Na postsynchronech se stala úžasná věc, na kterou do smrti nezapomene. „Na někoho jsme čekali, byla to noční směna. Měli jsme dvě hodiny volno a v tom studiu bylo piano. Jirka si k němu sedl a hodinu na něj hrál a recitoval Máchův Máj. Říkám mu: „Ty blázne, ty by ses tím mohl živit. To je něco nádhernýho.“ On řekl úžasnou větu: „To mám jenom pro kamarády.“ Tím nás zahrnul mezi ně, což bylo moc příjemné,“ uzavřel Bočan.

Vydírají režiséry! Buď oba, nebo nikdo!
Libuše Šafránková s Josefem Abrhámem se vzali v roce 1976. Kromě tohoto filmu si spolu zahráli také ve snímcích: Vrchní, prchni! Jubileum, Dokonalý muž, dokonalá žena, Jak je důležité míti Filipa, Všichni moji blízcí či Přijde letos Ježíšek? V posledních letech už role přijímají pouze pod podmínkou, že tam budou hrát oba dva. „Určitě chtějí být obsazování spolu. Jsou ale decentní, neprosazují to ošklivě,“ potvrdil známý režisér František Filip.

Autor:  dan

zdroj Aha,cz

 

  27. prosince 2013 • 12:00

Jak se budí princezny: Pohádka plná nesmyslů! Odhalili jste je?

Zapomenuté hodinky na ruce? I to se stane...
Zapomenuté hodinky na ruce? I to se stane... (ara)
 
 
V pohádkách je všechno možné, ale kovové hodinky na ruce obyčejného sedláka z dob renesance? Ty tam stoprocentně nepatří. Do pohádky Jak se budí princezny se dostaly nepozorností herce Václava Postráneckého (70) i kostymérů.
 

Když se princ (Jan Hrušínský) začíná topit, Matěj (Vladimír Menšík) jde přeseknout strom, aby ho zachránil. Strom je ale už viditelně naříznutý.

Chyby v pohádkách: Jak se budí princezny
Foto: ara

 V záběru, kdy princ Jaroslav spadne s koněm do vody, mění se její hladina. Nejdřív má princ vodu po prsa, na konci scény mu ale sahá pouze do pasu.

Chyby v pohádkách: Jak se budí princezny
Foto: ara

Chyby v pohádkách: Jak se budí princezny
Foto: ara

 Když Matěj učí prince Jaroslava plavat, předvádí mu styl prsa. Princ ale v následujícím záběru plave kraulem.

Chyby v pohádkách: Jak se budí princezny
Foto: ara
Chyby v pohádkách: Jak se budí princezny
Foto: ara

 NEBEZPEČNÝ RYBNÍK!
Ve stejném rybníku, v jakém se učil princ, plavala také zlá Melánie (Libuše Švormová). Ta se ale při natáčení málem utopila. Její kostým nasákl vodou, ztěžkl a herečka šla ke dnu.

 Chyby v pohádkách: Jak se budí princezny
Foto: ara

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

24. prosince 2013 • 12:00

Všimli jste si někdy? Chyby v pohádce Tři oříšky pro Popelku!

Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?
Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku? (Foto: Aha - ara)
 
 
 

Ve scéně, kde je Menšík v sadu a řeže větve, je v dálce vidět sloup od elektrického vedení.Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?

Tahle liška...Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?


...má úplně jinou barvu, než tato!
Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?
Foto: Foto: Aha - ara


Aby se za Popelkou, která odjíždí na koni do lesa, rozběhnul pes, museli mu hodit sněhovou kouli. Ta je také ve filmu vidět.Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?


A tady vyměnili Juráška za princova grošáka.
Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?


Tady zase pro změnu grošák chybí.
Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?


Přeci tenhle!
Všimli jste si někdy chyb v pohádce Tři oříšky pro Popelku?

 

Zajímavost z natáčení
Herec Vladimír Menšík se během celého natáčení pohádky potýkal s problémy spojenými se závislostí na alkoholu.

Tři oříšky pro Popelku
Rok natočení: 1973
Délka pohádky: 75 minut
Režie: Václav Vorlíček
Hlavní role: Libuše Šafránková, Pavel Trávníček

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

21. prosince 2013 • 05:00

Macecha z Popelky Carola Braunbock: Dokonalý podvod na Čechy!

Carola Braunbock všechny převezla!
Carola Braunbock všechny převezla! (ara)
 
 

Jen málokdo ví, že nenáviděná macecha z Tří oříšků pro Popelku se narodila nedaleko Plzně, ve vesnici Všeruby. Carola Braunbock (†54) prožila část života v Československu, než se po válce odstěhovala do Německa. Na konci natáčení známé vánoční pohádky tak celý český štáb zděšeně zjistil, že herečka jim po celou dobu bez problémů rozuměla.

„Já ani nikdo ze štábu jsme to netušili. Až jednou, bylo to ke konci natáčení, se nějak rozpovídala česky v maskérně a maskérky za mnou přiběhly, oči navrch hlavy, že prý Carola umí česky. Později nám to vysvětlila, ale proč to tajila, nikdy neřekla,“ vzpomíná režisér Vorlíček v magazínu Sedmička.

Ačkoliv si Carola předtím zahrála v několika filmech, až role zlé macechy ji zajistila mezinárodní slávu a otevřela dveře k zajímavějším rolím. Herečka zemřela v poměrně mladém věku. Její srdce ji zradilo v 4. července roku 1978 v pouhých 54ti letech.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz
 
Takhle dnes vypadají hvězdy filmu Lásky mezi kapkami deště.

Takhle dnes vypadají hvězdy filmu Lásky mezi kapkami deště. Foto: Super.cz, Hermína

Na kom se čas nejvíce podepsal? Hvězdy filmu Lásky mezi kapkami deště 35 let po premiéře

20. července 2014 14:56

Od premiéry poetické žižkovské romance Lásky mezi kapkami deště (1979) režiséra Karla Kachyni letos uplynulo rovných pětatřicet let. Jak se za tu dobu tehdejší mladí filmoví hrdinové změnili? Posuďte sami.

Svou vůbec první filmovou roli si ve filmu tehdy zahrál dívčí idol několika dalších generací Lukáš Vaculík, první hlavní roli si zde zahrála představitelka princezen a éterických víl Tereza Herz Pokorná a trojici hlavních představitelů doplnil Jan Hrušínský.

Hvězda Lukáše Vaculíka (52) vzlétla jako raketa a v následujícím desetiletí zazářila nejsilněji. Jeho plakát visel na stěnách pokojíků snad všem dospívajícím holkám. V polovině devadesátých let začala jeho popularita upadat. Dnes dvaapadesátiletý Vaculík vypadá na svůj věk sešle a jednou za čas si střihne vedlejší roli prošedivělého tatínka. Hlavní roli dostal loni ve filmu Příběh kmotra po více než patnácti letech.

Tereza Herz Pokorná (54) milovala balet a tanec. Po roli žižkovské dívky v Láskách mezi kapkami deště se s televizními rolemi pro tehdy dvacetiletou dívenku roztrhl pytel. V roce 1986 se při natáčení pohádky Kouzelné galoše (1986) seznámila s Jurajem Herzem a o rok později s ním emigrovala do ciziny. Po revoluci se tato sympatická dáma k herectví vrátila už jen nárazově. Od roku 2011 je rozvedená a věnuje se publicistice a režii.

Jan Hrušínský (59), který oslaví příští rok už neuvěřitelné šedesátiny, vypadá posledních deset let stále stejně. V době natáčení snímku Lásky mezi kapkami deště měl za sebou veleúspěšné filmy Dívka na koštěti (1971), Můj brácha má prima bráchu (1976) nebo Jak se budí princezny (1977). Dnes jej můžeme vídat především v televizi. V roce 2002 navázal na předválečnou rodinnou tradici a založil Divadelní společnost Jana Hrušínského. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

Lamači dívčích a ženských srdcí v akci: Noví chlapci a chlapi českého filmu!

 
 •  
  Chlapci, ze kterých rostou hvězdy!
  Chlapci, ze kterých rostou hvězdy! (archiv Blesku)
   
  18. září 2014 ● 05:00
   
   

  Jsou mladí a už teď mají kolem sebe davy dívčích obdivovatelek, které jim klepou na dveře. Herci, kteří si svou cestu ke slávě pomalinku vyšlapávají, někteří už od dětství, jiní až v dospělosti. 9 nejnovějších tváří českých pláten kin a televizních obrazovek.

   
 • 1.

  Zdeněk Piškula (16)

  Student pražské konzervatoře, mladý herec Piškula na sebe v poslední době nejvíce upozornil díky Svěrákově filmu Tři bratři, kde si zahrál nejmladšího sourozence Vojtěcha Dyka a Tomáše Kluse. Před natáčením pohádky mu však kamery nebyly cizí. Diváci ho znají například ze seriálu Vyprávěj, Nevinné lži nebo Dokroři z Počátků.

  Zdeněk Piškula
 • 2.

  Vladimír Polívka (25)

  Herecký talent zdědil po svých rodičích Bolkovi Polívkovi (65) a Chantal Poullain (58), i když zrovna jeho cesta k divadlu nebyla přímočará. Vladimír Polívka díky rodičům znal perfektně vůni divadelních prken a honosných kostýmů. Přesto však na čas začal koketovat se snowboardem a herectví hodil za hlavu. Po půl roku v Kanadě se však ozvaly jeho geny. Po studiu na DAMU se vrhnul na divadlo, které je mu vším, i když sem tam si odskočí i do seriálu. Naposledy ho mohli diváci vidět v Kriminálce Anděl nebo Reportéři a ti druzí.  

  Vladimír si vyzkoušel roli modela.
 • 3.

  Patrik Děrgel (25)

  Rodák z Bohumína se k herectví dostával také oklikou, ještě na základce totiž jezdil na ledě jako hokejista. Po absolvování konzervatoře a DAMU zamířil na prkna, která znamenají svět. Po mnoha angažmá ho teď mohou milovníci divadla vidět v pražském Švandově divadle. Ovšem i on se postavil docela úspěšně před filmové kamery. Nedávno dotočil film Hořící keř. Milovníci nekonečných seriálů se s ním však setkávají v seriálu Ulice.

  Patrik Děrgel
 • 4.

  Jáchym Kraus (16)

  Jedno z dětí slavných rodičů je herec Jáchym Kraus, který je synem Ivany Chýlkové (50) a Jana Krause (61). Díky tomu, že má rodiče, jaké má, se často dostává do řečí a někteří zlí jazykové ho opravdu nešetří. „Rozmazlený fracek nebo protekční chlapeček, to slýchám často,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro iDnes.cz mladý herec. Jáchym se nejvíce prosadil v seriálu Gympl, díky kterému se stal lamačem dívčích srdcí a fanynky mu denně píší desítky milostných psaní.

  Jáchym Kraus
 • 5.

  Tomáš Vaněk (26)

  Další student pražské DAMU, který se prosazuje jak v divadle, tak ve filmu. Jeho začátky přitom byly zcela na amatérské bázi, ale i přesto se dokázal vypracovat a stát se hercem v divadle. Když se poprvé postavil před kameru, bylo mu sedmnáct, kdy si zahrál v několika televizních reklamách. Největší úspěch mu však přinesl film Tomáše Vorla GYMPL. Na spolupráci s režisérem poté ještě navázal ve snímku Jak ulovit miliardáře, kde se zhostil role poručíka Šídla.

  Tomáš Vaněk
 • 6.

  Ondřej Havel (19)

  Herectví se věnoval Ondřej Havel prakticky od dětství. Už od pěti let se učil hrát, zpívat, tančit nebo stepovat. Jeho významnou rolí byla postava ve studentském snímku Bába  a poté film Vendeta, kde si zahrál postavu Tomáše. V současné době se Ondřej vrhnul i na dabování. Nejvíce je však pro diváky známý díky seriálu Ulice.

  Večer provázela Michaela Doubravová s Ondřejem Havlem
 • 7.

  Zdeněk Bařinka (14)

  Zdeněk patří do dospívající generace nových českých herců. On sám pochází z divadelní a filmové rodiny. Už v pěti letech se postavil před kameru, když natočil svou první reklamu. Před dvěma lety se dokonce stal hvězdou zahraničního filmu Frankensteinova armáda. Pro české diváky se však stal nezapomenutelný díky hlavní roli v seriálu Terapie, kde se objevil po boku Karla Rodena. Díky tomu si ho všimnul i Jiří Mádl, který ho obsadil do svého filmu Pojedeme k moři.

  Zdeněk Bařinka
 • 8.

  Petr Šimčák (13)

  Herecká hvězdička Petr Šimčák se objevil také v režisérském debutu Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Zde si zahrál roli Tomáše, který se chce stát filmařem. Právě díky tomuto filmu se Šimčák tzv. otrkal a zamířil dokonce i do zahraničního snímku. V televizním dramatu Die Himmelsleiter – Sehnsucht nach morgen se objeví na obrazovkách v příštím roce.

  Petr Šimčák
 • 9.

  Jan Maršál (14)

  Do trojice dětí, které hrají ve snímku Pojedeme k Moři patří i herec Jan Maršál. Toho však diváci důvěrně znají spíše z menších rolí v televizních seriálech. Poprvé se tak postavil před kamery ve svých sedmi letech, kdy vyhrával casting za castingem. Jako dětská hvězda se objevil například v seriálech Comeback, Gympl s (r)učením omezeným nebo Helena.

  Jan Maršál
 
Autor: senf
zdroj Blesk,cz
 

  2. října 2014 • 05:00

Poznáváte ho? Otík z »Vesničko má středisková« je teď univerzitním profesorem a čtyřnásobným svobodným otcem

János Bán na svou roli v komedii Vesničko má středisková rád vzpomíná.
János Bán na svou roli v komedii Vesničko má středisková rád vzpomíná. (TV Barrandov, ara)
 
 

Kromě hraní totiž působí i jako profesor na univerzitě v Budapešti, kde přednáší herectví. A práce s mladými lidmi ho prý naprosto fascinuje. „Baví mě, jak jsou studenti zvědaví a lační po vědomostech a zkušenostech,“ vyprávěl nadšeně týdeníku Sedmička János Bán, který také přiznal, jak to má vlastně v soukromém životě.

János do Česka jezdí pravidelně, alespoň jednou ročně. Tentokrát se objevil při natáčení pořadu Vše nejlepší, který v sobotu večer odvysílá TV Barrandov. Oslavenci, kterým nebyl nikdo jiný než jeho filmový kolega Marián Labuda, přinesl mimo jiné velmi vtipný dárek – rohlík.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Vesnička? Měl to být Plachťák… Film se původně jmenoval podle Otíkových uší!

Otík Rákosník a pan Pávek, takhle si vykračovali každý den do JZD.
Otík Rákosník a pan Pávek, takhle si vykračovali každý den do JZD. (ara)
 

Byl to jen takový zbyteček, dítě omylu. Záplata, aby v archívu scénářů na Barrandově vykázali šanon s námětem. A nakonec z několika málo řádek o zaostalém závozníkovi s koňským chrupem vznikl jeden z největších trháků české kinematografie, nesmrtelný film Vesničko má středisková (1985,

 

Dobře známe historku o tom, jak Zdeňkovi Svěrákovi (75) omylem vyplatili dvakrát honorář za scénář k filmu Na samotě u lesa. Aby nemusel peníze vracet, spíchl narychlo pár řádek. „Volal mi dramaturg Karel Cop, že čekají revizi a musí mít v archívu aspoň formálně námět. A chtěl to do druhého dne,“ vzpomíná s úsměvem autor Zdeněk Svěrák. „Povídal mi: napiš něco, jen ať tam ty papíry jsou. Klidně blbost, nikdo to číst nebude,“ vybavuje si po letech tvůrce nejúspěšnějších komedií.

Svěrák skutečně sedl a sepsal krátký situační příběh. Inspiraci hledal na vesnici, kde tehdy zrovna renovoval chalupu. A jména osob vzal z divadla Járy Cimrmana (Hrabětová, Rumlenam, aj.). „Řidič, který mi vozí písek a jiný materiál a dodnes jsme kamarádi, měl závozníka. Ten nic nechtěl, stačil mu rohlík, ani nešel dál, když jsem ho zval na kafe. Sedl si na dvorku a čekal. Takže už jsem měl Otíka.“

Líbilo se to Jiřímu Menzlovi a chtěl film točit. Na Barrandově ovšem tehdy Svěráka vyháněli dramaturgové s tím, že to není komedie. „Vadilo jim, že se to zabývá mentálně zaostalým člověkem.“ Až později mu doporučili, ať rozpracuje postavu doktora. „Tak jsem ho obtáhl, zvýraznil a příběh se dál posnul. A původně se měl film jmenovat Plachťák. Podle Otíkových uší,“ uzavírá Zdeněk Svěrák vzpomínání na film, který vznikl náhodou a nakonec bojoval v Los Angeles o Oskary…I Japonci znají 7. schod!

Režisér Jiří Menzel (73) film Vesničko má středisková podle Zdeňka Svěráka nejdřív označil za komedii tuzemskou. „Takzvaný tuzemák. Ale pak se ukázalo, že té komedii rozumí i venku. Třeba v Japonsku ji mají rádi, Jeden japonský hostitel mi přinesl pivo, otevřel ho a podává mi ho se slovy: Promiňte, ale obávám se, že není ze sedmého schodu.“ Svěrák byl nadšený, že film má fandy tak daleko. Sedmý schod prý vznikl podle tatínkova chlazení piva na sedmém schodu ve sklepě.

Jiří Menzel: Labuda si potřebuje stoupat na špičky

Šest let prý psal Zdeněk Svěrák scénář. Doplňoval ho a dopisoval a Jiří Menzel trpělivě čekal. „Zdeněk nepíše, on sbírá, poznamenává si,“ charakterizuje tvůrčí proces kamaráda a kolegy Jiří Menzel. „Když jsem mu řekl, že tohle chci určitě dělat, že je to krásný námět, tak on z rozčilení tehdy naboural auto,“ uvědomuje si slavný režisér.

Vybavuje si, jak potkal Mariána Labudu a hned mu pasoval do filmu (přitom Svěrákovi se tehdy nezdál). „Labuda si pořád potřebuje stoupat na špičky. Je malej, tlustej, bojuje o svoji důstojnost. Má i krásnou ženu, takže i před ní si musí stoupat na špičky. Je pruďas a k tomu má ještě závozníka, který ho uvádí do trapných situaci. Ideální šofér. To je komika sama…“

Zdeněk Svěrák 3x o filmu

O KAPAJÍCÍ SLINĚ

„Lidé se ptají, jak jsem provedl to spouštění dlouhé sliny. Měl jsem v puse vaječný bílek a můžu vám říct, že je to hodně hnusný.“

O OTÍKOVI RÁKOSNÍKOVI

Tvůrci filmu chtěli pro tuhle roli neherce, ale nakonec Jiří Menzel našel Jánose Bána (56) v jakémsi maďarském filmu. „Nerozuměl tomu, co si ostatní povídají, tak neměl moc práce s tím nechápavým pohledem. A když ještě dostal ty koňské zuby a sluchátka, byl dokonalý,“ libuje si Svěrák i po letech.

O LABUDOVI

Obsazení Mariána Labudy bylo nejprve pro Svěráka zklamáním, představoval si svého šoféra jinak. „Však je také dodnes dotčený. Ale vzniklo tak krásné přátelství. Pokaždé se mu omlouvám, zahrál to skvěle.“

Autor:  mich, dan

zdroj Aha,cz

   

Otík z Vesničko má středisková: Pokračování? Jedině v domově důchodců!

Po čtvrt století od natáčení »Vesničky« je z Bána elegantní muž.
Po čtvrt století od natáčení »Vesničky« je z Bána elegantní muž. (Foto pro Aha! – Jan Čada, ara)
 

Ačkoliv představitel Otíka z filmu Jiřího Menzela (73) Vesničko má středisková – maďarský herec János Bán (55) – hrál »mentálně zaostalého« a nepříliš hezkého hocha, na zlínský filmový festival přijel elegantní muž

Po natočení »Vesničky« se po něm v Česku sice slehla zem, v  rodném Maďarsku je však velice populární. Na pokračování »Vesničky« by si ale čas udělal...

Máte ve Zlíně naplánováno setkání s Jiřím Menzelem, režisérem »Vesničky«?

„Určitě se uvidíme, ostatně viděli jsme se už v březnu v Praze, ale popovídáme si i ve Zlíně.“

Jak vzpomínáte na natáčení, kdy vám Marián Labuda velel, ačkoliv je mnohem menší?

„Mně to samozřejmě vůbec nevadilo, přestože je mezi námi rozdíl nějakých pětadvacet centimetrů. Ale kameramani, ti to tehdy měli právě z tohoto důvodu hodně těžké.“

Většina filmů se po letech dočká pokračování, co byste řekl na druhý díl »Vesničky«?

„To by záviselo na mnoha okolnostech, zatím to moc na pokračování nevidím, režisér Menzel by to musel zasadit do domova důchodců (úsměv). Je to spíše fikce, ale vyloučit to rozhodně nemohu.“

 

Autor:  jč, nik

zdroj Aha,cz

12. listopadu 2014 • 12:00

Česká televize nadělí divákům 6 vánočních premiér: Máme se na co těšit, podívejte!

Sváteční program

Premiérové pohádky:
24.12.: 19 hod.
Princezna a písař
Dobrodružný příběh o tvrdohlavé princezně a nevysvětlitelné krádeži truhlice plné drahých kamenů, kterou na zámek přivezou bohatí cizinci. Lup se snaží přiřknout královskému písařovi Jankovi (Ruml),který pro záchranu života utíká z království. Princezna Amálka (Timková)ho následuje a společně se snaží najít viníka. Láska na sebe stejně jako jiná dobrodružství nenechají dlouho čekat

V hlavních rolích Matouš Ruml (29) - královský písař, Monika Timková (24) - princezna, Jiří Bartoška (67) - král, Maroš Kramár (55) - hlavní záporná postava nebo Petr Nárožný (76) - rádce.

25.12.: 20 hod.
Kdyby byly ryby
Výtvarná komediální pohádka s nadpřirozenými bytostmi, které ukradnou z rybníků ryby, aby se králi (Vetchý) pomstili za krádež Rybího oka. Dokáže mladý odvážný zlomit kletvu, vrátit lidem ryby a dát vše do pořádku?

Hrají: Ondřej Vetchý (52) - král, Tatiana Vilhelmová (36) - fintivá královna , Ondřej Pavelka (59) - rybář, Marek Taclík (41) - Vlkodlak, Rybdlak a Prasodlak, Jenovéfa Boková (22) - princezna Lidunka.


26.12.: 20 hod.
Láska na vlásku
 Pohádka o nešťastném princi (Spišák), kterého umírající otec (Hanák) nutí do sňatku s Beatrix (Buckingham). On však chce poznat obyčejný život mimo zámek a tak dojde k záměně. Pohádka na motivy M. Twaina známé jako Princ a chuďas.

 

V hlavních rolích: Celeste Buckingham (19), Samuel Spišák (22), Tomáš Hanák (57) a další.

Premiérové filmy:
21.12.: 20 hod.
Křídla Vánoc
Každé Vánoce symbolizují naději a splněná přání. Vica Kerekes (33) a Richard Krajčo (37) se je pokusí naplnit.

1.1.: 20 hod.
Revival
Film o letitém přátelství rozpadlé rockové skupiny a jejich snaze o velký comeback.
Hrají: Karel Heřmánek (67), Miroslav Krobot (62), Bolek Polívka (65).


4.1.: 20 hod.
Americké dopisy
Film inspirovaný životem skladatele Antonína Dvořáka, kterého ztvární Hynek Čermák (41). Nebude nouze o milostná dramata.

 

Silvestr s Kostkovou a Šípem
31.12.: 21 hod.
Večer plný hvězd
Hlavní silvestrovský pořad uvede divákům Tereza Kostková (38).

22 hod.: Všechnopárty
Karel Šíp (69) si v tento významný den pozve speciální hosty.

22:55 hod.: Do roka a do dna
Silvestrovské setkání Jany Paulové (59) a Pavla Zedníčka (65) bude nabité humorem a vtipem.

Co dávají jinde?
Ostatní televizní stanice zatím nemají ve vánočním schématu jasno. Televize Nova se zatím nechce absolutně k programu vyjadřovat, TV Barrandov sází na Štědrý den na klasiku – Obušku z pytle ven a samozřejmě vánoční Sejdeme se na Cibulce. Prima sází na jistotu. Nedá dopustit na pohádkovou klasiku Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty, Princ a Večernice nebo třeba nestárnoucí film Na samotě u lesa.

Autor:  kl

zdroj Aha,cz

Vánoce plné nových pohádek: Česká televize představí tři nové princezny!

 
O Vánocích Česká televize představí tři zbrusu nové pohádky se třemi zbrusu novými princeznami.
 
11. listopadu 2014 ● 15:09
 

 

 
 
Česká televize bude letos na Vánoce tahat trumfy z rukávů. Pro diváky má připraveny tři zbrusu nové pohádky a s nimi tři nové a neokoukané princezny.
 
 

24. prosince

První pohádku Princezna a písař ČT odvysílá na Štědrý den v 19 hodin. V roli princezny Amálky se objeví mladičká černovláska Monika Timková. Její úloha zpočátku namyšlené královské dcery, která se zamiluje do obyčejného písaře, a díky němu pýcha z jejího charakteru zmizí, připomíná Pyšnou princeznu.

 

 
 
Jaký bude Štědrý den na ČT? Máme ukázku zbrusu nové pohádky!

Jaký bude Štědrý den na ČT? Máme ukázku zbrusu nové pohádky! • Česká televize

 

25. prosince

Na 1. svátek vánoční chystá Česká televize pohádku Kdyby byly ryby. Roli tak trochu netradiční princezny Lidunky se zhostila Jenovéfa Boková. „Princezna Lidunka není klasická krasavice, která by se sama o sebe starala nebo měla komoří, spíše ráda posiluje, chce být silná a má ráda rybí tuk,“ popisuje Jenovéfa Boková.

Macechu Bokové si zahrála Taťána Vilhelmová, která měla během natáčení lepší péči než Boková. „Žárlila jsem na macechu, kterou hraje Táňa Vilhelmová. Tu totiž líčili hodinu a půl a dávali jí paruky a na mě měli jen půl hodiny,“ svěřila se představitelka princezny Lidunky.

26. prosince

Štěpán pak přinese třetí novou pohádku Láska na vlásku, v níž se nečekaně objeví zpěvačka Celeste Buckingham. Právě ona ztvární princeznu Beatrix, jež se má vdát za prince, který ji však nechce a nemiluje.

Tyto pohádky však nejsou jedinými novinkami, které ČT na vánoční svátky chystá. Uvede také tři filmové premiéry ve 20 hodin, a to:

21. 12. Křídla Vánoc

1. 1. Revival

4. 1. Americké dopisy

Kromě výše uvedených premiér se diváci můžou těšit na tyto pohádky a filmy:

19. 12. Šťastný smolař

20. 12. Dešťová víla

22. 12. Dvanáct měsíčků

23. 12. Anděl Páně

24. 12. Pelíšky

25. 12. Někdo to rád horké

26. 12. Králova řeč

27. 12. Peklo s princeznou

28. 12. Tajemství staré bambitky

29. 12. Duch nad zlato

30. 12. Tři životy

Kdo by v programu hledal legendární vánoční stálici Tři oříšky pro Popelku, bude muset přepnout na Primu. Nova na Štědrý večer chystá tahák v podobě premiéry retro romance Přijde letos Ježíšek? s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou v hlavních rolích.

 

Autor: archiv ČT
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz

Nejulítlejší vánoční pohádka? Posilující princezna, Vilhelmová jako macecha a Vetchý, který pusinkuje komořího

13. listopadu 2014 13:57

Nejen Pyšná princezna a Princezna se zlatou hvězdou na čele budou o Vánocích vládnout našim televizním obrazovkám. Vánoční svátky zpestří také zbrusu nová, netradičně laděná pohádka z dílny režiséra Jana Prušinovského Kdyby byly ryby.

 
 
 

Příběh se odehrává v Království tří rybníků, kde nic nefunguje, jak má. Může za to kletba nadsmyslových bytostí a hlavně sám pan král (Ondřej Vetchý), který všechen zmatek a zlobu svým jednáním způsobil. Na ukázku z pohádky se podívejte ve videu.

Hodně neobvyklou princeznu si v této originálně pojaté pohádce zahraje herečka Jenovéfa Boková. „Je to překvapivé, ale hraju princeznu Lidunku, a je to taková netypická princezna, protože to není taková ta krasavice, která by se sama o sebe starala a měla komoří, ale je taková, že ráda posiluje, chce být silná a má ráda rybí tuk,“ rozpovídala se o nepříliš typické, emancipované princezně Lidunce Boková.

Pohádku plnou humoru prý neocení jen děti, ale i rodiče. „Na téhle pohádce mě baví, že je úplně jiná než normální pohádky, které dávají v televizi. Je tam sranda, protože Prušinovský má rád Monty Pythona, takže si myslím, že je tam podobný humor,“ míní Boková, jejíž macechu si zahraje Tatiana Vilhelmová (36).

Ondřej Vetchý (52) coby král v jedné z vtipných scén pusinkuje nikoliv svou ženu Tatianu Vilhelmovou, ale komořího v podání Jaroslava Plesla, jenž významně ovlivňuje atmosféru na královském dvoře a má neobyčejnou schopnost mluvit dlouze o ničem.

Výkon práva je svěřen katovi (Norbert Lichý) a strážnému (Jan Plouhar), královská gastronomie je v rukou kuchaře (Tomáš Dastlík). Všichni představují určité typy a každý v sobě nese jistou porci komiky i trapnosti. Občas nám prý hlavní představitelé pohádky budou připomínat bytosti z nejvyšších pater veřejného života. 

 

Na koho se v nové bláznivé pohádce těšíte nejvíc?

 
 
 
 

Anna Veškrnová, Super.cz

Padesát let s českými pohádkami: Jak se mění princezny?

 
Rozmazlená chudinka i udatná bojovnice! Jak moc se liší pohádkové princezny?
Rozmazlená chudinka i udatná bojovnice! Princezny v českých pohádkách prošly od 70. let minulého století velkou proměnou. Jak moc se podobají dnešním ženám?

70. léta: Zlatovláska (1973)

Jorga Kotrbová v roli přihlouplé slečinky

Zlatovlasá panna je typická povrchní a neprůbojná princeznička. Je neustále obklopená řadou dvorních dam, se kterými se baví naivními hrami. Jediné, co ji vedle jejího krásného vzhledu zajímá, je kuchtík Jiřík v podání černovlasého Petra Štěpánka (66).

 

80. léta: O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Michaela Kuklová je nešikovná, ale pracovitá

Přestože Jasněnka vystupuje podle dvorské etikety a má neustále při ruce chůvu, není až tak sebestředná a nehledí na to, jak vypadá. Díky lásce k ševci Jírovi, jehož hraje Jan Potměšil (48), umí vzít i za práci, i když třeba vaření jí zpočátku zrovna moc nejde.

 

90. léta: Jezerní královna (1997)

Jitka Schneiderová jako spanilá inženýrka

Všude byla a všechno ví. Krásná Odetta je chytrá a sebevědomá. Přestože ji zlá Jezerní královna uvězní s ostatními princeznami v jezeře, dokáže se jí postavit, ze zajetí uprchnout a najít pomoc. Nebojí se ani hrdě přijmout trest a celé noci třídit perly.

 
 
 
 

 

Začátek milénia: Peklo s princeznou (2009)

Tereza Voříšková se ukázala jako rváč v sukni

Neposlušná a tvrdohlavá princezna Aneta se nejraději obléká do prostých šatů. Dokáže se postavit i svému otci a odmítne se vdát za prince Jeronýma neboli Jiřího Mádla (28). Díky své odvážnosti a obratnosti je spíše převlečeným chlapcem v sukni.

 

Současnost: Kdyby byly ryby (2014)

Jenovéfa Boková je drsná revolucionářka

Lidunka je opravdu velmi netypická princezna. Na všechno má svůj vlastní názor a nesouhlasí s popravováním. Neustále se udržuje v kondici. Pravidelně cvičí, aby měla svaly, vyhledává zdravý životní styl a nebojí se žádné práce, ať už je jakákoli.

 
 
Autor: Eliška Vinterová
zdroj Blesk,cz
 
    23. května 2012 • 05:00

Tajemství filmu Císařův pekař – Pekařův císař: Golem je stále držen pod zámkem!

Golem vešel do dějin českého filmu
Golem vešel do dějin českého filmu (TV Nova)
 
 
Snad nejznámější filmová rekvizita přežila téměř bez úhony až do současnosti, přestože od natáčení filmu Císařův pekař – Pekařův císař, jehož první část bude dnes k vidění na Nově, uplynulo už více než 60 let. Golem, který se ve filmu císaři Rudolfu II. vymkne z kontroly, je  dosud držen pod zámkem.
Důvodem ale nejsou obavy z jeho ničivé síly, ale právní spor. Právě kvůli němu je Golem bedlivě střežen na Barrandově jako autorské dílo, k němuž nesmí místní zaměstnanci nikoho pouštět.

Z natáčení se dochovaly také krásné šaty, která nosila Nataša Gollová. Výjimečný kousek patří ke skvostům barrandovského fundusu a je zapsán dokonce i do sbírky ministerstva kultury jako součást kulturního dědictví.


Autor cam

zdroj Aha,cz

Velké setkání princezen napříč generacemi: Rozálie, Helena, Amálka a Angelina

 
Každá z těchto dam si alespoň jednou oblékla princeznovské šaty a na hlavě pyšně nosila korunku. Přečtěte si, jak na své pohádkové role vzpomínají Monika Timková, Veronika Kubařová, Dana Bartůňková a Helena Vondráčková.
 
 
25. prosince 2014 ● 19:32
 

 

 
 
 

Amálka – Princezna a písař

Monika Timková (24)

„Každé ráno mě štáb nabíral ve čtyři ráno, vlasy se musely natočit, přečesat, narovnat. Podle toho, co se točilo. Hodně daly zabrat i šaty – když jsem si potřebovala odskočit, tak jsem to hlásila několik desítek minut dopředu.“

 Kdy jste se naposledy cítila jako princezna?

„Asi když jsem s tátou. Pořád mě má pod ochrannými křídly, a mně připadá, že můžu dělat i chyby a on to napraví, nebo se nic nestane."

Kdo by byl dnes vaším princem?

"Jan Čenský. Když byl mladý, byl ohromný fešák."

Jaká je vaše nejmilejší pohádka?

"S čerty nejsou žerty a Šíleně smutná princezna."

 

 

 Rozálie – Duch nad zlato

Veronika Kubařová (27)

„Když mě oslovil pan Zelenka do pohádky Duch nad zlato, tak si nebyl jistý, zda to ještě ve svém věku můžu hrát. Abych vypadala mladší, vzala jsem si kytičku do vlasů. Sice můj záměr odhalil, ale řekl, že to ještě půjde.“

Kdy jste se naposledy cítila jako princezna?

„Můj partner se ke mně chová tak hezky, že se cítím jako princezna pokaždé, když jsem v jeho přítomnosti.“

Kdo by byl dnes vaším princem?

"I když už je ženatý, tak určitě Brad Pitt by byl v pohodě."

Jaká je vaše nejmilejší pohádka?

 "Od malička miluju Princeznu ze mlejna."

 

 

 

Angelína S čerty nejsou žerty

Dana Bartůňková (57)

"Na konkurzu jsem si povídala s kostymérkou, a když na mě přišla řada, nebyla jsem vůbec připravená. Žádný kostým, vlasy neučesané… Tak jsem tak vběhla, hned zakopla, padlo jedno sprosté slovo. Asi to zapůsobilo."

Kdy jste se naposledy cítila jako princezna?

„Stále. Jsem spokojená, optimistická. Šéfuju divadlu, to je takové mé království, ve kterém na mě dost lidí spoléhá.“

Kdo by byl dnes vaším princem?

"Mirek Dlouhý byl fenomenální a Pavel Trávníček jako mladík moc hezký."

Jaká je vaše nejmilejší pohádka?

"S Čerty nejsou žerty, ale i Princezna se zlatou hvězdou na čele, Pyšná princezna."

 

 

 

Helena Šíleně smutná princezna

Helena Vondráčková (67)

„Byla jsem tehdy moc šťastná, že jsem měla příležitost spolupracovat s takovými hereckými velikány, jako byli Josef Kemr, Bohuš Záhorský, Stella Zázvorková nebo Jaroslav Marvan.“

Kdy jste se naposledy cítila jako princezna?

"Tak to už je opravdu dávno. Asi když jsem filmovala pohádku Šíleně smutná princezna s Vaškem Neckářem."

Kdo by byl dnes vaším princem?

"Například George Clooney by se mi dnes jako princ hodně líbil."

Jaká je vaše nejmilejší pohádka? 

"Jako malá holka jsem milovala dvě pohádky: Pyšnou princeznu a ruskou Popelku."

 

Každá z těchto dam si alespoň jednou oblékla princeznovské šaty a na hlavě pyšně nosila korunku. Přečtěte si, jak na své pohádkové role vzpomínají Monika Timková, Veronika Kubařová, Dana Bartůňková a Helena Vondráčková.

Autor: Hana Pokorná
zdroj Blesk,cz
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář