Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cena Tý Tý 2014

Borhyová a Koranteng dnes na cenách TýTý nebudou

Borhyová a Koranteng dnes na cenách TýTý nebudou Hermína

Kdo má dnes šanci získat televizní cenu TýTý? Borhyová a Koranteng to určitě nebudou

11. dubna 2015 9:19

Dnes večer nás  Karel Šíp (69) v přímém přenosu provede slavnostním večerem z Divadla na Vinohradech, kde budou populárním osobnostem televizní obrazovky předány ceny TýTý za rok 2014. Řada oblíbených tváří jako Lucie Borhyová (36) nebo Rey Koranteng (40) ale bude na slavnostním večeru chybět, protože Nova ceny bojkotuje.

„O důvodech, proč jsme se rozhodli nezapojit do ocenění TýTý, jsme diskutovali s organizátory, kteří je znají. Jsme ale přesvědčeni, že na trhu je prostor pro odborně zorganizované televizní ocenění, které bude přijatelné pro všechny velké televizní skupiny. Jsme v kontaktu s ostatními televizními skupinami a vznik takového ocenění iniciujeme,“ řekla Blesku PR manažerka Novy Alžběta Cimová.

Kdo má tedy vůbec šanci cenu dostat? Jako osobnost televizního zpravodajství soutěží Marcela Augustová, Daniela Písařovicová, Aneta Savarová, Karel Voříšek a Jakub Železný. Za publicistiku Marek Eben, Nora Fridrichová, Michaela Jílková, Josef Klíma a Václav Moravec. Osobnosti televizní zábavy zastupují Aleš Cibulka, Marek Eben (57), Vladimír Kořen, Jan Kraus a Karel Šíp.

Nominovaní sportovní komentátoři jsou Vojtěch Bernatský, Jaromír Bosák, Jan Smetana, Petr Vichnar a Robert Záruba. Pokud jde o herce a herečky, do finále se za pány dostali Jiří Bartoška (68), Miroslav Donutil, David Švehlík, Ivan Trojan a Ondřej Vetchý. Dámská bitva se bude odehrávat mezi Zlatou Adamovskou, Simonou Babčákovou, Hanou Maciuchovou, Simonou Stašovou a Terezou Voříškovou.

Mezi zpěváky bojují Vojtěch Dyk, Karel Gott (75), Tomáš Klus, Petr Kolář a Richard Krajčo, za zpěvačky to jsou Monika Absolonová, Lucie Bílá (49), Ewa Farna, Aneta Langerová a Lucie Vondráčková. Nominované pořady a seriály jsou pouze z České televize a Primy. 

Saša Šeflová, Super.cz

  11. dubna 2015 • 05:00

Moderátor cen TýTý Karel Šíp: Odhalil zákulisní intriky!

Karel Šíp moderuje TýTý už poněkolikáté a také bývá oceněn.
Karel Šíp moderuje TýTý už poněkolikáté a také bývá oceněn. (Foto: Roman Souček, Dan Černovský, Nova, ara)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Rok se s rokem sešel a je tady další předávání cen televizní popularity TýTý! Také letos ho bude z vinohradského divadla v Praze moderovat Karel Šíp (69). V něčem ale přece jen bude galavečer jiný. Nebude se ho totiž účastnit naše nejsledovanější televize.

 

Nova své důvody, proč z TýTý odchází, organizátorům ankety oznámila. Veřejně je ale nesdělila!  „O důvodech jsme diskutovali s organizátory projektu, kteří je znají! Jsme však přesvědčeni, že na trhu je prostor pro odborně zorganizované televizní ocenění, které bude přijatelné pro všechny velké televizní skupiny. Jsme v kontaktu s ostatními televizemi a vznik takového ocenění iniciujeme,“ řekla mluvčí Novy Anna Suchá. Moderátora Karla Šípa rozhodnutí Novy překvapilo! „Je ale třeba ho respektovat! Anketě to snad neublíží. Pevně v to věřím,“ řekl Šíp magazínu Aha!TV.

Sám bavič už má scénář galavečera napsaný. „Mohu říci, že žádné speciální překvapení nechystám, bude to spontánní večer,“ dodal moderátor. Ten je sám nominovaný ve dvou kategoriích – Osobnost televizní zábavy a Pořad roku. A to díky své talk show Všechnopárty, kterou pravidelně každý pátek sleduje okolo jednoho milionu diváků.

 

 

 

 

 

Tohle bylo k vidění na TýTý...

Tohle bylo k vidění na TýTý... Foto: Super.cz/Michaela Feureislová

Nejpikantnější úlovky z TýTý: Napěchovaný dekolt Absolonové i kalhotky v krajkových šatech Kratochvílové

11. dubna 2015 22:01

Bez tváří TV Nova, zejména jejích půvabných moderátorek, které se nebojí odvážných outfitů, bylo udílení cen TýTý poněkud smutnější. Jen málo dam od konkurence si totiž dovolilo obléknout róby, které by je odhalily více, než jsme u nich zvyklí na obrazovce.

Jednou z mála výjimek byla moderátorka Zpráv FTV Prima Gabriela Kratochvílová (25), která v šatech od Beaty Rajské sice neukázala úplně napěchovaný dekolt, zato se musela pořádně hlídat, aby v krajkové látce kromě nohou neukázala i zadeček. „Ty šaty jsou trochu odvážnější, ale doufám, že k žádnému faux pas nedojde,“ řekla Super. cz Gábina.

K jejímu překvapení se s ní dokonce sladil její televizní kolega Roman Šebrle (40). „Je to náhoda, že jsem si vzal zrovna kravatu ve stejné barvě jako Gábina šaty. Opravdu jsme se nedomluvili,“ vysvětlil bývalý desetibojař jejich shodu.

Dlouhé róby, avšak méně odvážné, zvolily i další krásky. Monika Leová (23) si ji vybrala dokonce teprve půl hodiny před zahájením přímého přenosu v nedaleké půjčovně. „Byla jsem úplně zoufalá, sedly mi až poslední šaty. Pokud jde o doplňky, vzala jsem si z domova všechno, co mám, abych to nějak sladila,“ svěřila nám Monika.

Nominovaná Daniela Písařovicová zvolila vzhledem ke svým parametrům poněkud decentnější šaty od návrhářky Moniky Drápalové. Metalicky zelenkavé šaty si už několik dní před přenosem objednala Sandra Parmová. Michaela Jílková vsadila na osvědčenou návrhářku Alici Abraham, která ji obléká i na televizní přenosy.

Nejodvážnějším modelem večera šokovala Monika Absolonová (38). „Tyhle šaty jsou od Táni Kovaříkové, ale nejsou půjčené. Nechala jsem si je ušít na koncerty, takže je ještě využiju,“ pochlubila se zpěvačka, jíž ňadra málem vypadla z dekoltu.

Jana Bernášková dorazila ve vlastních šatech z britského módního dómu Karen Millen. Pozornost fotografů na sebe samozřejmě strhla i Ivana Gottová (39).

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

Ceny TýTý si rozdělila ČT a Prima: Které herečky Novy porušily "zákaz" a přišly?

11. dubna 2015 ● 23:31

Televize Nova se distancovala od cen TýTý, protože se nedohodla s pořadateli akce. Většina nováckých "oveček" držela s vedením basu, které dalo někomu zákaz a někomu doporučení se na vyhlášení neobjevovat. Přesto na galavečer ve Vinohradském divadle několik hvězd hrajících v nejsledovanějších nováckých seriálech dorazilo.

 

Mezi prvními se objevila hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (43). A podle toho, jak byla dokonale vystajlovaná, bylo jasné, že si neodskočila od plotny, ale že se na večer pečlivě přichystala. "Jsem tady jako doprovod manžela, který na koncertech doprovází nominovanou Lucii Bílou," vysvětlovala svou přítomnost Dana, která měla na nohou slavné louboutinky s vražedně vysokými podpatky.

Ve stejném seriálu hraje i Zlata Adamovská (56), která přišla v doprovodu svého manžela Petra Štěpánka. Hana Maciuchová (69) hraje rovněž v nováckém seriálu, ale může se vymluvit na to, že je ve Vinohradském divadle v angažmá.

S tím, že se Nova od TýTý distancovala, většina zúčastněných nesouhlasí. "Nova to vzdala ze strachu, protože by neměla co vyhrát. Maximálně seriál Ordinaci v růžové zahradě," řekla Blesk.cz bývalá hvězda Novy Michaela Jílková, nyní moderátorka Máte slovo na ČT.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák, který dřív šéfoval právě Nově, se do bývalého zaměstnavatele taky obul. „Nova si neváží vlastních fanoušků," řekl Dvořák po skončení slavnostního udílení cen Blesk.cz.

"To musí vědět Nova, proč tu nejsou. Válčení mezi televizemi mi přijde směšný,“ řekl Blesk.cz Pohlreich. "Společenský život se má odehrávat bez toho, aby se řešilo, která je to televize," dodal s tím, že  mu to celé přijde dětinské.

 

 

Proč TV Nova z ankety televizní popularity odstoupila, není jasné. „O důvodech, proč jsme se rozhodli nezapojit do ocenění TýTý, jsme diskutovali s organizátory, kteří je znají. Jsme ale přesvědčeni, že na trhu je prostor pro odborně zorganizované televizní ocenění, které bude přijatelné pro všechny velké televizní skupiny. Jsme v kontaktu s ostatními televizními skupinami a vznik takového ocenění iniciujeme,“ řekla Blesku PR manažerka Alžběta Cimová.

Každopádně se udílení cen, kterému možná zvoní hrana, protože Nova prý chystá vlastní anketu popularity, vyvedlo, obešlo se bez skandálu a překvapení (vyhrál Gott) a zrcátka si mezi sebou televize Prima a ČT rozdělily v poměru 2:5.

Kompletní výsledky televizní ankety TýTý 2014

Osobnost televizního zpravodajství - Karel Voříšek (Prima)
Sportovní moderátor - Vojtěch Bernatský (ČT)
Osobnost televizní publicistiky - Josef Klíma (Prima)
Zpěvák roku - Karel Gott
Zpěvačka roku - Lucie Vondráčková
Osobnost televizní zábav - Karel Šíp (ČT)
Herec - Ivan Trojan
Herečka - Simona Stašová
Dvorana slávy - Iva Janžurová
Pořad - Všechnopárty (ČT)
Seriál - První republika (ČT)
Objev - Daniel Stach (ČT)
Absolutní vítěz - Karel Gott


 
Autor: lara
zdroj Blesk,cz

Spartánský raut na TýTý: Hvězdy jedly na schodech nebo v šatně!

12. dubna 2015 ● 13:46

Tak tohle se nepovedlo! Po tříhodinovém přenosu všem pořádně vyhládlo, a tak není divu, že si většina naložila talíře jídlem. Ale ouha, nebylo kam si je položit a jako člověk se slušně najíst. A tak třeba herci Vincent Navrátil (18) jedl v šatně a Pavel Řezníček (47) na schodech.

Před třemi lety se na afterparty chodilo do nedaleké restaurace, ale pak se pořadatelé rozhodli, že raut bude ve foyer vinohradského divadla po skončení přímého přenosu. Společenský sál je sice dost prostorný, ale moc odkládacích ploch nebo stolků tam není. A to se opět ukázalo, jako problém. Na jídle pořadatelé nešetří, ale není kam, si položit talířek a jako člověk se slušně najíst.

 

Někteří to vyřešili v ústraní na stojáka, syn Veroniky Žilkové si společně s bratrancem Jonášem, který mu dělal garde, sedli na pult šatny a najedli se, a hvězda seriálu Svatby v Benátkách Pavel Řezníček se uvelebil na schodech.

Vzhledem k tomu, že to má být prestižní společenská událost, tak by nebylo na škodu, pár rautových stolků po foyer rozmístit.


 
Autor: lara
zdroj Blesk,cz

Víkendové panoptikum TýTý očima Františky: Kdo v té bídě oslnil, nudil, vyděsil?

13. dubna 2015 ● 05:00

Ceny popularity TýTý, jež divácká veřejnost svými hlasy uděluje oblíbeným tvářím obrazovky a TV pořadům, jsou rozdány. Jejich slavnostní udílení se opět událo v pražském Vinohradském divadle a skýtalo exhibici nejen pro oceněné, ale i ty, jež nominovaní nebyli. Šance zviditelnit se na takové události, pózovat fotografům se přece počítá. Podstatné je udělat to v plné, dress code večera respektující parádě. Kdo to tedy zvládnul na jedničku a kdo propadl?

 

Slavné tváře, známé tvůrčí osobnosti TV Nova si tento rok (a jistě i další) museli společenský, masově sledovaný a veřejnoprávní ČT v přímém přenosu vysílaný ceremoniál TýTý odpustit. Měli od vedení účast striktně zakázanou. Zmíněná Nova totiž se vší pravděpodobností chystá novou, na verdiktu odborníků, nikoli lidu zřejmě postavenou soutěž. Nejspíš takového televizního Anděla zatímco TýTý je Českým slavíkem, v němž kvalita, názor profesionálů nerozhodují, neboť je záležitostí vox populi. Odrazem vkusu masové veřejnosti, zrcadlem lidové obliby.

I přes tento překvapivý fakt, si však některé z hvězd zmíněné televize Nova ceremoniál TýTý ujít nenechaly. Nebyli to samozřejmě zaměstnanci, celebrity zpravodajství, ale ikony populárních seriálů. Dámy Zlata Adamovská a Dana Morávková z letité ságy Ordinace či Hana Maciuchová z neméně nekonečné Ulice. Žádná z nich velké gala, dlouhou róbu nezvolila a přes povinnou, aktem danou formálnost zůstala značně civilní.

Proč ta bída, vážení?

Dlouhých toalet bylo letos výrazně méně než loni, žádoucí smokingy naprosto chyběly! Převažovaly formální, byznys stylu hodné outfity: Variace na koktejlky plus obleky s kravatou i ležérně rozhalenou košilí. Vyskytly se i zcela nemístné, pro nenucenou ulici typické stylingy. Jako světlé na tělo přiléhavé, džíny suplující kalhoty v kozačkách jakým vyděsila slečna doprovázející zpěváka a herce Krause juniora….

Zdaleka ne každý muž zvolil černé či tmavě modré, pro ceremoniál povinné kvádro. Pár rudých motýlků věnčící krky hrstky postarších mužů působilo bizarně. Velké večerní róby, které se na TýTý v rámci etikety významného udílení cen popularity správně objevily, spíš přispěly k dojmu panoptika než k hvězdnému puncu výjimečného večera.

Moderátorka VIP zpráv Ivana Gottová, již stejně veřejnost především vnímá jako mladou ženu slavičího Karla, měla při volbě večerní kreace šťastnou ruku. Na rozdíl od muzikálové Evity Moniky Absolonové, které model Táni Kovaříkové nesedl, což nešťastný účes v doprovodu rudé rtěnky ještě umocnil. Při povinném pózování v rámci příchodů nejzajímavěji působila v notě tres chic vyladěná hvězda seriálů, herečka Tereza Voříšková. Populární kuchař Pohlreich s ženou opět vsadil na extravaganci, která je dobrá, ale jejich zemitým typům příliš nesedne.

Moderátor večera Karel Šíp, jenž v udílení cen bodoval coby osobnost TV zábavy a také svou talk show Všechnopárty, se sice snažil, ale jistá rozvláčnost ubrala jeho zamýšlenému humoru břit. Obecenstvo spíš zdvořile naslouchalo, než se bavilo. Šípovi to v dosti nepadnoucím obleku zkrátka neodsejpalo, lidově řečeno. Na první ligu rozhodně nebyla ani scéna předávání TýTý včetně looku protagonistů, kteří se na ní objevili.

Letošní akt TýTý bohužel vyzněl dost provinčně, pohled na jeviště i do hlediště provokoval dojem, že se od listopadu osmdesát devět nic moc nezměnilo. Včetně vkusu hlasujících diváků. Kdo to tedy zvládnul na jedničku, nebo alespoň se ctí? A kdo nudil, byl mimo, propadnul?!

Manželé Ivana a Karel Gottovi na TýTý
Manželé Ivana a Karel Gottovi na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Karel Gott prvenstvím v kategorii zpěvák roku a absolutním vítězstvím v anketě popularity dal opět na vědomí, jak jsou vody diváckého vkusu stojaté. A také ujistil, že má dress code, eleganci, tzv. v paži. Bez výhrad je i styling paní Ivany, která měla u letošní róby šťastnou ruku. Jednoduchý střih, vzor puntíků, bílá s akcentem žluté vyznívají velmi příjemně.

Monika Absolonová na TýTý
Monika Absolonová na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Monika Absolonová, hvězda nedávno uvedeného muzikálu Evita se možná kvůli hlavní roli Marii Evy de Perón nechala odbarvit na žlutě vyznívající blond, která jí stejně jako vlny, účes vůbec nesvědčí. Rudá rtěnka je k vlasům příliš, má k sexy eleganci daleko. A dojem nevylepší ani top z reliéfní krajky s krinolínou na úvaz v pase od Táni Kovaříkové, jež se s vizáží rovněž míjejí.

Jana Bernášková na TýTý
Jana Bernášková na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Jana Bernášková, aktérka řady seriálů včetně úspěšné ságy ČT 1 Vyprávěj, která se nyní připomíná na Primě v dílku Všechny moje lásky, k ikonám módy nepatří. Její nezáživné outfity mnohdy postrádají šmrnc. Ale v případě TýTý dostala Bernáškové uměřenost dosti půvabnou podobu střízlivé toalety s krátkými rukávky. Pudrově pastelový model je z hereččiny skříně, od britské zn. Karen Millen a to, že se jedná o konfekci, je na něm znát. Nicméně dobré, v konfekci chodí i vévodkyně Kate…

Gabriela Kratochvílová na TýTý
Gabriela Kratochvílová na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Gabriela Kratochvílová, Česká Miss 2013 z Chotěboře, která se po boku olympionika Šebrleho probojovala k moderování hlavního toku zpravodajství na TV Prima, nominaci na Objev roku se svým parťákem Romanem neproměnila a k diskuzi byla i její toaleta. Z návrhářské dílny Beaty Rajské pocházející model se sice s rizikem nepodšité, nohy od rozkroku odhalující krajky dost vkusně vyrovnal, nicméně otázkou je, zda tato dráždivá provokace konvenuje nynější televizní profesi České Miss.

Tereza Voříšková na TýTý
Tereza Voříšková na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Tereza Voříšková, na filmovém plátnu i TV obrazovce frekventovaná, veřejností oblíbená herečka se v prezentaci na TýTý sympatickou přirozeností a jistým kosmopolitním puncem lišila. Dlouhý, večerní příležitosti konvenující svrchník a nijak zřetelná róba pod ním sice velkému gala včetně střevíců zcela neodpovídaly a dominanta šperku by jistě monolit černé rozsvítila, nicméně slunečními brýlemi korunovaný outfit kategorii creative black tie či trés chic vyhověl.

Dana Morávková s manželem na TýTý
Dana Morávková s manželem na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Dana Morávková, jedna z hvězdných stálic Ordinace v růžové zahradě, tento seriál ani TV Nova neprezentovala. Dělala doprovod svému muži, ctěnému muzikantu Maláskovi, který byl připravený převzít zrcadlo obliby za zpěvačku Lucku Bílou. Vzal si na to klasický černý oblek s bílou košilí a červenou vázankou, jež měla zřejmě ladit s tělo obepínající tubou koktejlek paní Dany. Nic proti tomuto reliéfně členěnému pouzdru, s nímž střevíčky na platformě ne souzní, ale ceremoniál TýTý si zasloužil větší parádu.

Manželé Pohlreichovi na TýTý
Manželé Pohlreichovi na TýTý
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

Zdeněk Pohlreich, jedna ze zažitých osobností TV Prima, představuje pragmaticky smýšlejícího, vulgárně mluvícího a k českým plotnám osvícenost přinášejícího kuchaře, který se svou ženou zhlédl v Japonskem inspirované sofistikovanosti oděvu s puncem extravagance. Modely, jež manželé ve Vinohradském divadle ve valérech černé, šedé, stříbřité shodně předvedli, lze v rámci kreativitu protěžující tolerance akceptovat. Ale s jejich zemitými typy, s podstatou vůbec, bez ohledu na stylistické chybky, zcela nesouzní.

Vítězové na pódiu TýTý 2014
Vítězové na pódiu TýTý 2014
Autor: Archiv Blesku, Herminapress.cz

P.S. Pohled na vítěze ankety TýTý. Včetně těch, jež pokřivené zrcadlo popularity za nepřítomné převzali. Herečka Simona Babčáková to v šíleném modelu se stříbrnými pajetkami posetou sukní učinila za skvělého herce Ivana Trojana. Komponista Jiří Vondráček za dceru, zpěvačku roku Lucii, která by mu na takové akce měla konečně koupit dobrý oblek, boty a bílou košili. Každopádně i bez těchto vsuvek komentářů platí, že pohled na jeviště a hvězdy TýTý má ke glamour světu daleko.

 
 
 
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář